دانشگاه باید در مسوولیت اجتماعی ایفای نقش داشته باشد


پاعلم 1400/09/09 دقیقه مطالعه
دانشگاه باید در مسوولیت اجتماعی ایفای نقش داشته باشد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “علی خطیبی” روز سه‌شنبه در آئین تکریم و معارفه رئیس دانشگاه لرستان بیان کرد: اگر می خواهید دانشگاه مبدا تحول باشد و رنگ محرومیت از لرستان پاک شود نوآوری،  شکوفایی و کارآفرینی باید در دانشگاه انجام شود.

وی اظهار داشت:کشاورز و باغدار و دامدار باید افزایش بهره وری بیاموزند و این در حالی است که اکنون ۹۰ درصد آب کشور صرف کشاورزی می شود.

وی ادامه داد: اصلاح روش های سنتی و ایجاد نوآوری باید در دانشگاه باشد و  مردم از نخبگان و دانشگاه توقع دارند و باید در مسائل اجتماعی ایفای نقش شود.

خطیبی با بیان اینکه آمار طلاق در لرستان بالاست و کمترین میزان طلاق در ازدواج های دانشجویی به دلیل مشاوره های دانشجویی در نهاد رهبری در دانشگاهها است، عنوان کرد: در دانشگاه لرستان رشته روانشناسی و مشاوره وجود دارد اما آمار طلاق در خرم آباد زیاد است.

وی با بیان اینکه دانشگاه طراز انقلاب باید مسولیت اجتماعی داشته باشدگفت: در دانشگاه نوآوری باید باشد و امروز نوآوری در خدمت کشاورزی و دامداری قرار گیرد و مشکل بیکاری و محرومیت زدایی انجام شود.

وی با تاکید بر اینکه در دانشگاه  باید نسبت به جامعه شهری باز شود و مردم حضور دانشگاه را لمس کنند و از مراکز مشاوره دانشگاه بهره بگیرند افزود:نفع دانشگاه باید به عموم مردم برسد و حتما دانشگاه ها خود را با استراتژی جدید تطبیق دهند و معاونت فناوری و نوآوری تاسیس شده است. 

خطیبی با اشاره به اینکه بایدتوجه  نسبت به مسائل مسائل اجتماعی صنعت، بیکاری داشته باشیم، گفت: یکی از شاخص‌های ارزیابی این است که مسئول دانشگاه باید نسبت به اشتغال فارغ التحصیلان نقش ایفا کند، باید کسب و کارهای نو شکل بگیرد و فارغ التحصیلان ما در آن اشتغال یابند.

معاون وزارت علوم، تحقیقات و فناوری با بیان اینکه تاکید ما بر ارتباط با نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه است و  نهاد نمایندگی  مسئول فرهنگی دانشگاه است تصریح کرد: تمام‌حمایت خود را می‌کنیم تا سطح فرهنگی دانشگاه ارتقا یابد و این ارتقا باید مبتنی بر دانشگاه تراز انقلاب و بیانیه گام دوم انقلاب باشد.

وی همچنین در خصوص زمین‌های دانشگاه لرستان و اختصاص آنها به حوزه مسکن ملی گفت: دانشگاه برای نسل‌های آینده هم هست و زمین‌های دانشگاه اگر قرار است در پروژه مسکن باشد برای کارکنان، اساتید و دانشجویان باید باشد و تلاش می‌کنیم این مسئله محقق شود.

در این مراسم از زحمات دکتر خسرو عزیزی تجلیل به عمل آمد و دکتر علی نظری به عنوان سرپرست دانشگاه لرستان معارفه شد.

علی نظری عضویت هیئت علمی دانشکده ادبیات و علوم انسانی دانشگاه لرستان و رئیس سازمان بسیج اساتید دانشگاه‌های استان لرستان را در سابقه کاری خود دارد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

19 − ده =

0 دیدگاه

Choose a style: