خدمات کمیته امداد در لرستان ستودنی است


پاعلم 1400/07/21 دقیقه مطالعه
خدمات کمیته امداد در لرستان ستودنی است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی روز چهارشنبه در دیدار با معاون اداری مالی کمیته امداد کشور اظهار کرد: کمیته امداد از جمله تشکیلات ماندگاری است که توسط امام راحل تاسیس شد و هر روز شاهد تاثیرگذاری آن و نهادهای زیرمجموعه دفتر مقام معظم رهبری در ایجاد استحکام میان لایه‌های مختلف جامعه هستیم.

وی افزود: نقش کمیته امداد لرستان در حوادثی همچون سیل و کرونا بسیار پررنگ‌تر بوده و خدمات گسترده‌ای که به مردم نیازمند استان و مددجویان تحت پوشش خود ارائه می‌دهد بسیار ستودنی است.

وی عنوان کرد: عمق محرومیت‌ها در لرستان متفاوت با مناطق دیگر کشور و در خصوص کارخانه های تعطیل جزو استان های نخست است، مردم آن سالیان دراز از بیکاری، تورم و عدم رونق مطلوب کسب و کار رنج می‌برند که این موارد رمق را از خانواده‌ها و شادی و نشاط را از جوانان گرفته است. 

نماینده ولی فقیه در لرستان و امام جمعه خرم آباد بیان کرد: این استان  باوجود مشکلات عدیده‌ای که دارد ولی با تقدیم ۶ هزار و ۳۰۰ شهید پیوند و وفاداری خود را به نظام، امام راحل و مقام معظم رهبری ثابت کرده است. 

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی با انتقاد از رها شدن سدهای نیمه‌تمام لرستان گفت: بیش از ۲۰ دشت وسیع در استان وجود دارد که چنانچه از طریق شبکه‌ سدها آبی شوند، مشکل بیکاری استان رفع می‌شود.

وی تصریح کرد: لرستان بیشترین میزان بارش‌ها را در کشور دارد اما فصل تابستان‌ از خشکسالی رنج می‌برد و مردم آن هیچ‌گاه اعتراض نکردند چراکه خود را مدافع نظام می‌دانند برهمین اساس چنین مردمی شایسته توجه هستند ولی در بسیاری موارد مورد بی‌توجهی  قرار گرفته‌اند.

وی اضافه کرد: همچنین بعضی استان‌ها در بخش کشاورزی از صندوق توسعه ملی استفاده کردند ولی لرستان بهره‌ای از این فرصت نگرفت.

نماینده ولی فقیه در لرستان با بیان اینکه مهمترین موضوع استان اشتغال است اظهارداشت: لرستان قطب تولید بسیاری از میوه‌ها همچون انجیر، انار و حبوبات است ولی محصول آن به دلیل نبود صنایع تبدیلی توسط دلالان خریداری می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین شاهرخی اظهارداشت: خدمات بسیاری از طرف کمیته امداد به مردم لرستان ارائه می‌شود ولی عمق کار وسیع است و مردم در شرایط سختی به سرمی‌برند بنابراین انتظار می رود در اهدای کمک‌های مومنانه و جهیزیه به  نیازمندان و مددجویان استان توجه بیشتری شود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

پانزده − سه =

Rating*

Choose a style: