خانواده مهمترین و تأثیرگذارترین نهاد در نظام تعلیم و تربیت است


پاعلم 1400/09/09 دقیقه مطالعه
خانواده مهمترین و تأثیرگذارترین نهاد در نظام تعلیم و تربیت است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سرپرست آموزش‌وپرورش لرستان گفت: خانواده مهمترین و تأثیرگذارترین نهاد در نظام تعلیم و تربیت است.

سهرابی در جلسه هماهنگی برگزاری انتخابات دومین شورای انجمن اولیا و مربیان لرستان که امروز نهم آذرماه به‌صورت ویدیو کنفرانس برگزار شد، ضمن بیان اینکه انتخابات پارلمان انجمن اولیا و مربیان برای دومین بار در استان برگزار می‌شود، اظهار کرد: بر اساس سند تحول بنیادین در بین مجموعه عوامل سهیم و عوامل مؤثر در نظام تعلیم و تربیت چهار رکن اصلی احصاء شده است که نقش مهمی در تعلیم و تربیت دارند و عبارت‌اند از؛ دولت که نماینده آن وزارت آموزش‌وپرورش است، مؤسسات غیردولتی، رسانه و خانواده، ما باید تدابیری بیاندیشیم که این ارکان را کنار هم گذاشته و تقویت کنیم و همچنین هرکدام از آن‌ها برای یکدیگر نقش تقویت‌کننده را داشته باشند.

وی تصریح کرد: بنده معتقدم در نظام آموزش‌وپرورش خانواده مهمترین و تأثیرگذارترین نهاد است که بنیه شخصیت کودک در خانه و خانواده شکل می‌گیرد و اگر به آن توجه نکنیم آموزش‌های مدرسه هم راه به‌جایی نخواهد برد.

سرپرست آموزش‌وپرورش لرستان خاطرنشان کرد: هدف ما گام‌های کیفی در آموزش‌وپرورش است که این مهم بدون مشارکت اولیا امکان‌پذیر نخواهد بود.

فریبا گله‌داری مسئول انجمن اولیا و مربیان لرستان نیز اظهار کرد: اولیا شرکای اثربخش آموزش‌وپرورش هستند و حضور و همیاری آن‌ها در آموزش‌وپرورش باعث تحقق هر چه بهتر اهداف سند تحول بنیادین می‌شود.

وی خاطرنشان کرد: در سال گذشته همکاری اولیا با توجه به بحران کرونا که عملاً کلاس را به خانه بردند باعث شد کیفیت آموزش بالاتر برود و همکاری که با معلمان داشتند در تسهیل عبور از چالش‌ها مؤثر بود.

مسئول انجمن اولیا و مربیان لرستان اضافه کرد: امسال هم مانند سال‌های گذشته به سمت اولیا دست همکاری دراز کرده‌ایم و انتظار می‌رود در زمینه رشد و بالندگی کودکان و نوجوانان استان قدم‌های مفید و مؤثری در کنار هم برداریم.

گله‌داری به آمار انتخابات پارلمان انجمن اولیا و مربیان استان اشاره کرد و افزود: امسال تعداد ۲۵ شورای انجمن اولیا از شهرستان‌ها و مناطق در انتخابات پارلمان شرکت خواهند کرد و به تعداد ۵۰ نفر شرکت‌کننده یا رأی‌دهنده خواهیم داشت.

وی بیان کرد: کاندیداهای عضویت از سراسر استان ۱۶ نفر و منتخبین اصلی ۶ نفر خواهند بود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

3 × دو =

0 دیدگاه

Choose a style: