جوجه‌ریزی یک میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه مرغ در لرستان


پاعلم 1400/03/22 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ قائم مقام رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان گفت: براساس آمار معاونت امور دام، سال گذشته سه میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی داشتیم و در سال جاری تا الان نیز یک میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی شده است.

چنگیز ابراهیمی در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره اُفت قیمت خرید دام زنده از دامداران، اظهار کرد: پیشنهاد شده است که تا حد امکان دام زنده از دامداران و عشایر با قیمت تضمینی خریداری شود.

وی افزود: جهت حمایت از دامداران در وزارت جهاد کشاورزی مصوب شده سه میلیون رأس دام در سطح کشور خریداری شود که در هفته جاری اداره‌کل پشتیبانی امور دام و امور عشایر دام استان شروع به خریداری دام زنده از دامداران می‌کنند که می‌توان به اُفت معنادار قیمت دام زنده کمک کند.

ابراهیمی با اشاره به این‌که هر کیلوگرم دام زنده با اُفت قیمت ۱۰ الی ۱۲ هزار تومانی روبروست، تصریح کرد: در همین راستا دولت گوشت دام زنده را با نرخ تضمینی ۴۵ هزار تومان از دامداران و عشایر خریداری می‌کند.

قائم مقام رئیس سازمان جهاد کشاورزی لرستان با اشاره به وضعیت مناسب تولید مرغ در استان، عنوان کرد: براساس آمار معاونت امور دام سازمان جهاد کشاورزی لرستان، سال گذشته سه میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی داشتیم و در سال جاری تا الان نیز یک میلیون و ۸۰۰ هزار قطعه جوجه‌ریزی شده و برنامه‌ریزی کردیم تا پایان سال به میانگین سه میلیون و ۶۰۰ هزار قطعه جوجه ریزی برسیم.

وی تأکید کرد: دامداران می‌توانند از طریق سامانه بازارگاه نهاده‌های مورد نیاز خود را تأمین کنند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

5 × سه =

0 دیدگاه