جمعیت عشایری ۶ هزار و ۹۰۰ نفر سلسله است


پاعلم 1400/05/11 دقیقه مطالعه
جمعیت عشایری ۶ هزار و ۹۰۰ نفر سلسله است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سید ضیا موسوی نیا روز دوشنبه در دیدار با فرماندار سلسله در دفتر فرماندار، اظهار داشت: این تعداد جمعیت در قالب یکهزار و ۲۵۰ خانوار هستند که همگی کوچرو هستند.

وی با اشاره به بودجه امور عشایر در سال گذشته، افزود: سال گذشته کل رقم بردجه امور عشایر لرستان، ۱۵ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان بود که سهم شهرستان سلسله از آن ۱۲۴ میلیون تومان شد در حالی که امسال بودجه ما به ۶۰ میلیارد تومان افزایش یافته که ۲ میلیارد و ۳۳۰ میلیون تومان از آن به شهرستان سلسله اختصاص یافته است.

موسوی نیا با تاکید بر اینکه امور عشایر به تنهایی نمی تواند همه نیازهای جامعه عشایری را برطرف کند، عنوان کرد: اشتغال جامعه عشایری و تنوع بخشی به آن یکی از برنامه هایی بوده که اداره امور عشایر در جهت اشتغالزایی برای این جامعه همواره به آن توجه ویژه داشته است.

وی بیان کرد: در این راستا، طی چهارسال گذشته بیش از ۴۶ میلیارد تومان تسهیلات به جامعه عشایری لرستان پرداخت شده که از این محل حدود ۱۰۱ هزار راس بره پرواری به جمعیت دامهای عشایر افزوده شده است.

فرماندار سلسله نیز با اشاره به نقش مهم جامعه عشایر در عرصه تولید گفت: اتکای اقتصاد جامعه به فعالیت خانوارهای عشایری، لزوم ارائه خدمات بیشتر به این قشر را افزایش داده است.

مرتضی مهدوی کیا افزود: رسیدگی به وضعیت معیشت و رفع چالشهای موجود در مناطق عشایری جزو اصلی ترین اهداف امور عشایر است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :