جایگزینی پساب به جای آب‌های تخصیص یافته در حوزه صنعت و فضای سبز


پاعلم ۱۴۰۱/۰۹/۰۷ دقیقه مطالعه
جایگزینی پساب به جای آب‌های تخصیص یافته در حوزه صنعت و فضای سبز


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان گفت: استفاده اقتصادی از پساب با رویکرد کاهش تخصیص آب در بخش کشاورزی و توسعه پایدار منطقه‌ای به عنوان یک مسأله حیاتی مطرح است.

حمیدرضا کرموند، هفتم آذر در جلسه‌ای که با حضور نمایندگان پتروشیمی، شرکت داروسازی اکسیر بروجرد، آب منطقه‌ای، شهرداری‌های پلدختر، بروجرد و الیگودرز برگزار شد بر اهمیت استفاده از پساب فاضلاب شهری در حوزه صنعت و فضای سبز تأکید کرد.

وی ادامه داد: امروزه افزایش تقاضا برای حیاتی‌ترین منبع مورد نیاز بشر منابع آب قابل دسترس به علت افزایش جمعیت کاهش یافته، بنابراین یافتن راهکارهایی برای جلوگیری از هدر رفت و استفاده اقتصادی از این منبع ارزشمند از اهمیت بسزایی برخوردار است.

کرم‌وند اضافه کرد: در این راستا یکی از راهکارهای مؤثر استفاده از پساب خروجی تصفیه خانه‌های فاضلاب جهت مصارف مختلف با رعایت ملاحظات اجتماعی اقتصادی و زیست‌محیطی است.

وی به استفاده از پساب‌ها اشاره کرد و گفت: مدیریت استفاده از پساب با هدف حفظ منابع آب و محیط زیست ایجاد اشتغال جلوگیری از آلودگی سفره‌های آب زیرزمینی و به ویژه استفاده اقتصادی از پساب با رویکرد کاهش تخصیص آب در بخش کشاورزی و توسعه پایدار منطقه‌ای به عنوان یک مسأله حیاتی مطرح است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب لرستان با تأکید بر استفاده از پساب فاضلاب در حوزه فضای سبز و صنعت از مدیرانی که آینده نگری بیشتری داشته و به این موضوع دقت نظر دارند دعوت به عمل آورد تا با توجیه فنی گام مهمی در این مسیر بردارند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

4 × پنج =

Rating*

Choose a style: