ثبت بیش از ۴۰۰ فقره شرکت تجاری/ انحلال ۵۲ شرکت تجاری در لرستان


پاعلم 1400/06/15 دقیقه مطالعه
ثبت بیش از ۴۰۰ فقره شرکت تجاری/ انحلال ۵۲ شرکت تجاری در لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان از ثبت بیش از ۴۰۰ فقره شرکت تجاری در استان خبر داد.

علی‌اکبر باقری در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: پنج ماهه امسال  ۴۷۱ فقره شرکت تجاری در استان ثبت شده که به تفکیک با ثبت ۲۹۲ فقره شرکت تجاری خاص، لرستان رتبه دهم کشوری را به خود اختصاص داده  است .

وی بیان کرد: همچنین با کسب رتبه ششم در ثبت شرکتهای تعاونی با ثبت ۴۶ فقره شاهد رشد۶۴  درصدی در این راستا نسبت به مدت مشابه بوده‌ایم و ۱۳۳ فقره شرکت با مسئولیت محدود ثبت شده است.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان از منحل شدن ۵۲ فقره شرکت تجاری در استان خبر داد و اضافه کرد: در بحث موسسات غیر تجاری با ثبت ۴۶ فقره شاهد رشد ۴۲ درصدی بودیم و البته ۴ فقره موسسات غیر تجاری نیز منحل  شده است.

وی گفت: در لرستان به تازگی اظهارنامه دفتر ثبت تجارتی [ کارت بازرگانی ] به صورت کاملا مکانیزه واز طریق سامانه ثبت شرکت‌ها راه‌اندازی شده که از مزایای این امر مهم می‌توان به کاهش تردد متقاضی و تسریع در کار اشاره کرد.

باقری از مختومه شدن ۳۴۹۷ پرونده در سال جاری خبر داد و یادآور شد:  با توجه به همت و جدیت همکاران واحدهای اجرای اسنادرسمی استان در امر مختومه کردن پرونده‌های اجرایاسنادرسمی ،  با مختومه شدن این تعداد پرونده شاهد رشد  ۱۳۳.۴ درصد نسبت به مدت مشابه بوده ایم که به تفکیک درختم پرونده های اسنادرهنی و شرطی با مختومه کردن  ۴۲۹ فقره پرونده کسب رتبه دهم کشوری   ورشد۱۳۴درصد نسبت به سال قبلداشته ایم.

مدیرکل ثبت اسناد و املاک لرستان خاطرنشان کرد: همچنین از کل پرونده های مختومه  ۲۲۱۵ پرونده مهریه و۳۳۶پرونده چکهای بلامحل و ۴۰۹فقره قراردادهای داخلی بانکها بوده است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :