توزیع ۱۸ هزار تُن جو کنسانتره بین دامداران هویت‌گذاری شده


پاعلم 1400/05/26 دقیقه مطالعه
توزیع ۱۸ هزار تُن جو کنسانتره بین دامداران هویت‌گذاری شده


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام لرستان گفت: یکی از روش‌های تشویق دامداران برای فروش دام‌های خود توزیع جو بود که تاکنون ۱۸ هزار تن جو به صورت کنسانتره بین دامدارانی که در سیستم مالیار هویت‌گذاری شده‌اند توزیع شده است.

محمد راستگو در گفت‌وگو با ایسنا با اشاره به اجرای طرح خرید دام خشکسالی از عشایر همزمان با کل کشور در لرستان، اظهار کرد: دام‌دارها برای فروش دام خود مراجعه می‌کنند ولی به دلیل نوسان و رشد قیمت گوشت قرمز در بازار، خلی از آن‌ها تمایلی به فروش دام‌های خود ندارند.

وی ادامه داد: یکی از روش‌های تشویق دامداران برای فروش دام‌های خود توزیع جو بود که تاکنون ۱۸ هزار تن جو به صورت کنسانتره توسط ۱۸ کارخانه در سطح استان بین دامدارانی که در سیستم مالیار هویت‌گذاری شده‌اند توزیع شده است.

راستگو عنوان کرد: در بررسی‌های انجام شده ما عملاً پنج میلیون رأس دام در استان داریم که از این تعداد تنها یک میلیون رأس هویت‌گذاری شده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام لرستان بیان کرد: یکی از روش‌های ما در خرید دام از عشایر به صورت دم کاردی است که در این روش گوشت و لاشه گرم به مباشرینی که از طرف سازمان صنعت و معدن معرفی می‌شوند فروخته می‌شود که جهت انجام این کار سازمان صنعت، معدن و تجارت به ما قیمت مصوبی ارائه نمی‌دهند.

وی ادامه داد: هفته گذشته در ستاد تنظیم بازار که به ریاست استاندار برگزار شد بنا شد کمیته‌ای متشمل از دامپزشکی، تعزیرات، امور عشایری و نماینده استانداری تشکیل و نرخ مصوبی برای خرید دام از عشایر مشخص شود که در حال انتظار تحقق آن هستیم که نسبت به فروش دام به صورت دم‌کاردی و فروش گرم اقدام کنیم.

راستگو تصریح کرد: روش دیگر انجام این کار خرید امانی است که در این طرخح با دریافت ضمانتنامه بانکی دام را پس از خرید نزد دامدار به امانت می‌گذاریم و در صورتی ک دامدار از فروش دام پشیمان می شود می‌تواند با پرداخت سود دو درصدی ضمانتنامه بانکی دام را نزد خود نگه دارد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :