تهدیدات زیستی باید مورد توجه قرار بگیرد


پاعلم 1400/08/17 دقیقه مطالعه
تهدیدات زیستی باید مورد توجه قرار بگیرد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون درمان و سلامت پدافند غیرعامل کشور گفت: با توجه به اینکه اقتصاد لرستان مبتنی بر اقتصاد زیستی است، بنابراین تهدیدات زیستی باید مورد توجه قرار بگیرد.

علی محمد لطیفی در رزمایش پدافند غیرعامل در حوزه زیستی که با عنوان آنفلوانزای فوق حاد پرندگان برگزار شد، اظهار کرد: لرستان یکی از استان‌های موفق در مدیریت کرولا به‌عنوان یک بحران زیستی بود.

وی تصریح کرد: یکی از مأموریت‌های سازمان پدافند غیرعامل ایجاد مصونیت، افزایش سطح تاب‌آوری، بازدارندگی و کاهش آسیب‌پذیری در مقابل آسیب‌ها است.

معاون سلامت و درمان سازمان پدافند غیرعامل کشور خاطرنشان کرد: آموزش در پدافند غیرعامل بسیار حائز اهمیت است، با توجه به اینکه بخش مهمی از اقتصاد لرستان مبتنی بر اقتصاد زیستی است بنابراین تهدیدات زیستی باید مورد توجه قرار بگیرد تا در مقابله با تهدیدات کمترین آسیب‌پذیری و افزایش سطح ایمنی و تاب‌آوری را داشته باشیم.

لطیفی اضافه کرد: رزمایش انجام شده در راستای تهدیدات زیستی در حوزه دام و طیور است که عملیات و برنامه‌ریزی خوب طراحی شده بود.

وی بیان کرد: در طول سال سازمان پدافند غیرعامل به‌عنوان یک سازمان که حکومتی است در همه بخش‌ها از جمله شیمیایی، زیستی و سایبری صدها رزمایش‌هایی را در کشور برگزار می‌کند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

13 − 9 =

0 دیدگاه

Choose a style: