تقویت زیرساخت‌های فرهنگی لرستان آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد


پاعلم 1400/08/24 دقیقه مطالعه
تقویت زیرساخت‌های فرهنگی لرستان آسیب‌های اجتماعی را کاهش می‌دهد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ محمود ثمینی روز دوشنبه در بازدید از پروژه ساخت هنرستان هنرهای زیبای خرم آباد اظهار کرد: یکی از لازمه های کاهش بزه‌کاری و افزایش امنیت در سطح جامعه، تقویت زیرساخت های فرهنگی در مناطق مختلف از جمله نواحی حاشیه نشین و کم برخوردار است.

وی گفت: هنرستان هنرهای زیبا زمینه ساز تربیت نیروهای خلاق و آموزش دیده برای حضور در بازار کار و مراکز آموزش عالی است و با توجه به علاقه‌مندی نوجوانان و جوانان لرستان به رشته های مختلف هنری، بهره برداری و به سرانجام رسیدن این پروژه ضرورت دارد.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان نیز اظهار کرد: یکی از مهمترین نیازهای استان، تاسیس هنرستان هنرهای زیبا برای پاسخگویی به علاقه‌مندان تحصیل در رشته های هنری است.

احمد حسین فتایی گفت: با پیگیری های صورت گرفته طی ۲ سال گذشته، مجوز تاسیس و فعالیت ۲ هنرستان برای استان صادر شد و در حال حاضر ۲هنرستان پسرانه و یک هنرستان دخترانه در شهرستان های خرم آباد و بروجرد فعال هستند.

وی بیان کرد: با توجه به نبود مجتمع فرهنگی هنری در جنوب شهر خرم آباد، افتتاح این پروژه می تواند موجب رونق فعالیت های تخصصی مانند موسیقی، تئاتر، شعر و ادبیات، هنرهای تجسمی، سینما و جذب نوجوانان و جوانان به این فعالیت ها شود.

بنابر اعلام اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی، ۱۵۰میلیارد ریال از محل اعتبارات سفر آینده رییس جمهوری به لرستان برای این پروژه در نظر گرفته شده است. 

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

18 + سیزده =

0 دیدگاه

Choose a style: