تعامل بین سازمانی زمینه خوبی برای تولید آثار موسیقایی است


پاعلم 1401/06/31 دقیقه مطالعه
تعامل بین سازمانی زمینه خوبی برای تولید آثار موسیقایی است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان گفت: تعامل بین سازمانی زمینه خوبی برای تولید آثار موسیقایی است.

منصور احمدی در جریان بازدید از مؤسسه فرهنگی – هنری آوای ایرانیان ویرا که امروز صورت گرفت، اظهار کرد: اقتصاد هنر لایه‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها به سیاست‌گذاری دستگاه‌ها و نهادهای دولتی باز می‌گردد که با تعامل بین سازمانی می‌توان زمینه‌های خوبی برای تولیدات آثار موسیقایی و فضای استفاده از آن ایجاد کرد.

وی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان توجه ویژه به هنر موسیقی است، افزود: در این راستا چندی پیش نشست جمعی و فردی با بزرگان و پیشکسوتان حوزه هنر موسیقی برگزار کردیم و در این دیدارها تلاش می‌شود ضمن گفتگو با آن‌ها از نزدیک در جریان امور، همچنین مسائل و مشکلات و درخواست‌های این هنرمندان قرار بگیریم.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان حمایت از اقتصاد هنر را از مهم‌ترین اهداف اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان برشمرد و تصریح کرد: تلاش ما این است که مجموعه دستگاه با جدیت از توسعه اقتصاد هنر پشتیبانی کند.

احمدی خاطرنشان کرد: بحث اقتصاد هنر لایه‌های مختلفی دارد که یکی از آن‌ها به سیاست‌گذاری دستگاه‌ها و نهادهای دولتی بازمی‌گردد که با تعامل بین سازمانی می‌توان زمینه‌های خوبی برای تولیدات آثار موسیقایی و فضای استفاده از آن ایجاد کرد و بخش دیگر به توانایی و آثار هنرمندان بازمی‌گردد.

وی موسیقی لرستان را یکی از غنی‌ترین و قوی‌ترین موسیقی‌های اقوام در کشور دانست و افزود: اولویت برنامه‌های اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در زمینه موسیقی، ترویج موسیقی بومی محلی، موسیقی سنتی فاخر و سپس موسیقی پاپ خواهد بود.

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان رویکرد جدید اداره‌کل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان را تولید اثر هنری فاخر عنوان و بر اهمیت کشف استعدادهای هنرجویان از سوی مؤسسات و آموزشگاه‌های هنری تأکید کرد.

حسین مختوا مدیر مؤسسه فرهنگی هنری آوای ویرا نیز در این بازدید هدف از تشکیل این مؤسسه را حفظ سرمایه‌های هنری استان برشمرد و افزود: هنرمندان موسیقایی استان جهت ضبط، تولید و پخش آثار خود به مرکز مراجعه می‌کنند، این مؤسسه در استان تشکیل شده تا صفر تا صد تولید آثار هنری هنرمندان را با بهترین کیفیت انجام دهد.

وی اضافه کرد: اگر قرار است برای تولید آثار هنری سرمایه‌گذاری صورت پذیرد و بازدهی مالی به همراه داشته باشد بهتر است در استان خودمان این امر محقق شود و هنرمندان دغدغه تولید و پخش آثارشان را نداشته باشد.

مدیر مؤسسه فرهنگی هنری آوای ویرا با بیان اینکه کیفیت آثار تولیدی این مؤسسه با تهران نیز برابری خواهد کرد، گفت: انتخاب تنظیم‌کننده قوی در این مرکز با هدف حفظ سرمایه‌های هنری استان صورت گرفته است.

گفتنی است، سلسله بازدیدهای مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی لرستان از مؤسسات فرهنگی، هنری، دفاتر نشریات، خبرگزاری‌ها، ناشران در راستای قرار گرفتن در جریان امور، همچنین مسائل و مشکلات و درخواست‌های آنان صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

3 − یک =

Rating*

Choose a style: