تزریق واکسن به بیش از ۴۷ هزار دانش‌آموز


پاعلم 1400/07/12 دقیقه مطالعه
تزریق واکسن به بیش از ۴۷ هزار دانش‌آموز


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سرپرست آموزش‌وپرورش لرستان از تزریق واکسن به ۴۷ هزار و ۶۰۰ دانش‌آموز خبر داد و گفت: خانواده‌ها، واکسیناسیون دانش‌آموزان ۱۲ سال به بالا را با سرعت انجام دهند.

سید عیسی سهرابی امروز ۱۲ مهرماه با تأکید بر اهمیت واکسیناسیون دانش‌آموزان برای حفظ سلامت آنها، اظهار کرد: از خانواده‌ها تقاضا داریم در جهت حفظ سلامتی فرزندانشان برای واکسیناسیون آن‌ها اقدام کنند.

وی تصریح کرد: واکسیناسیون دانش آموزان لرستان از اول مهرماه امسال و همزمان با سراسر کشور در مدارس آغاز شده است، هدف از این اقدام ایجاد ایمنی هر چه بیشتر بین دانش آموزان برای مقابله با بیماری کرونا است.

سرپرست آموزش‌وپرورش لرستان خاطرنشان کرد: سال تحصیلی جدید آموزش حضوری برای دانش آموزان مهم‌ترین اولویت بوده و لازمه تحقق آن نیز سلامت جسمی آنان است.

سهرابی اضافه کرد: برای دانش‌آموزانی که واکسن را تزریق کنند کارت واکسن صادر خواهد شد البته رعایت شیوه‌نامه‌های بهداشتی از جمله زدن ماسک و حفظ فاصله فیزیکی نباید فراموش شود.

وی بیان کرد: با همکاری دانشگاه علوم پزشکی پایگاه‌های تزریق واکسن در شهرستان‌ها و مناطق ایجاد می‌شود که مقرر شد در شهرهای بالای ۲۰ هزار نفر تعداد ۲ پایگاه و در شهرهای کمتر از ۲۰ هزار نفر، یک پایگاه جهت تزریق واکسن در نظر گرفته شود، البته فعالیت این پایگاه‌ها با همکاری شبکه بهداشت در شهرستان و مناطق خواهد بود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: