تحقق نهضت ملی مسکن از مهمترین اولویت‌های دولت سیزدهم است


پاعلم 1400/08/19 دقیقه مطالعه
تحقق نهضت ملی مسکن از مهمترین اولویت‌های دولت سیزدهم است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ وحید کرم الهی شامگاه سه‌شنبه در جلسه معارفه هیات مدیره نهمین دوره سازمان نظام مهندسی ساختمان لرستان بیان کرد: علاوه بر اینکه در این طرح، مسکن برای اقشار مختلف تهیه می شود بلکه راه‌اندازی صنعت ساخت و ساز باعث اشتغالزایی و رونق کسب و کار خواهد شد.

وی افزود: سازمان نظام مهندسی در این راستا باید اقدام قابل توجهی به ویژه برای اقشار کم درآمد داشته باشد و در راستای تامین زمین رایگان تعامل داشته باشند چراکه هرگونه تسهیلگری در این زمینه ارزشمندترین اقدام است.

مدیرکل راه و شهرسازی لرستان تصریح کرد: رسالت سازمان نظام مهندسی بر اساس قانون بسیار مهم است که در طول زمان به این امر توجه نشده است. 

کرم الهی اظهار داشت: سازمان نظام مهندسی باید متولی سامان دادن به مشکلات مهندسی ساخت و ساز و مغز متفکر سازندگی در کشور باشد و مسایل جاری را به سرعت تجزیه و تحلیل و حل و فصل کند.

وی با بیان اینکه اکنون چالش هایی پیش روی نظام مهندسی استان است ادامه داد: یکی از مسایل پیش روی این سازمان ناهنجاری های ساخت و ساز در استان و موضوع ۲ نقشه ای خانه ها در خرم آباد است به نحوی که نقشه‌ها در شهرداری‌ و سازمان نظام مهندسی بایگانی شده است و در عمل نقشه دوم بدون رعایت ضوابط اجرایی می‌شود.

وی همچنین با اشاره به وضعیت گاز گرفتگی در لرستان ادامه داد: طراحی و اجرای لوله‌کشی، نصب، راه‌اندازی و نگهداری وسایل گازسوز در ساختمان‌ و محوطه‌ها یک مساله ضروری است که باید دغدغه و نگرانی اعضای هیات مدیره سازمان نظام مهندسی ساختمان باشد.

کرم الهی افزود: سازمان نظام مهندسی ساختمان باید با رعایت قوانین، بدون اغماض و با شجاعت با تخلفات برخورد همچنین توزیع عادلانه کار بین اعضا را رعایت کند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

2 × دو =

0 دیدگاه

Choose a style: