» خبر » اخبار » تاکید استاندار لرستان بر حمایت از برنامه‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی
تاکید استاندار لرستان بر حمایت از برنامه‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی
اخبار

تاکید استاندار لرستان بر حمایت از برنامه‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی

1403/01/25 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان بر حمایت از برنامه‌های دانشگاه جامع علمی کاربردی تاکید کرد.

فرهاد زیویار بیست و چهارم فروردین ماه در دیدار و گفت‌وگو با رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور که به لرستان سفر کرده است، با استقبال از برنامه‌های دانشگاه علمی کاربردی بر حمایت از این برنامه ها تاکید کرد.

استاندار لرستان برنامه‌های این دانشگاه را هدفمند و در راستای ارائه آموزش مهارتی و ایجاد اشتغال برشمرد.

زیویار در این دیدار با اشاره به شناخت از اقدامات و برنامه‌ریزی بلندی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور برای ایجاد اشتغال، خواستار حضور او در کارگروه اشتغال استان شد.

حسین بلندی، رئیس دانشگاه جامع علمی کاربردی کشور نیز در این دیدار  با اشاره به دغدغه‌ی مقام معظم رهبری در خصوص مهارت‌آموزی و ایجاد اشتغال در جامعه و همچنین تاکید ایشان مبنی بر آموزش بر اساس آمایش و اشتغال دانش‌آموختگان بیکار گزارشی از اقدامات انجام شده در این راستا در دانشگاه علمی کاربردی ارائه داد.

وی در این راستا از ایجاد بیش از ۸۰۰۰ ظرفیت اشتغال توسط این دانشگاه خبر داد و گفت: طرح آمایش سرزمینی در سال ۱۴۰۰ بر اساس نیازسنجی و نیازآفرینی، ۱۲۵ برنامه درسی جدید در این دانشگاه، حذف ۳ هزار و ۸۰۰ کدرشته محل و بیش از ۸۵۰ کدرشته محل جدید براساس نیاز بازار کار و اخذ مجوز تضمین اشتغال برای اولین‌بار در کشور مهم‌ترین برنامه‌های این دانشگاه در دو سال اخیر بوده است.

بلندی همچنین از ایجاد ظرفیت اشتغال به تعداد ۶ هزار و ۵۱۸ برای مهرماه گذشته و یک هزار و ۸۰۰ ظرفیت اشتغال در بهمن ماه گذشته توسط این دانشگاه خبر داد.

 وی به تشریح  طرح «آباد» پرداخت و از آموزش برای اشتغال دانش‌آموختگان به عنوان یکی دیگر از برنامه‌های مهم و در دست اقدام این دانشگاه در آینده‌ای نزدیک خبر داد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – میلاد بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

میلاد بساطی نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 1 =

  • ×