تاکید استاندار لرستان بر توسعه و تغییر برخی رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد


پاعلم 1400/05/21 دقیقه مطالعه
تاکید استاندار لرستان بر توسعه و تغییر برخی رشته‌های تحصیلی دانشگاه آزاد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان بر توسعه و تغییر برخی از رشته‌های تحصیلی در دانشگاه آزاد تاکید کرد.

دکتر سیدموسی خادمی در نوزدهمین جلسه هیات امنای دانشگاه آزاد اسلامی استان ضمن تقدیر از تلاش و موفقیت چشمگیر دانشگاه آزاد اسلامی بر ضرورت حمایت از دانشگاه آزاد تاکید کرد و گفت: این مجموعه از نظر کارکرد و درآمد جز دانشگاه‌های خوب کشور است.

وی بیان کرد: سازمان مرکزی دانشگاه آزاد اسلامی باید در خصوص فعالیت‌ها و کارهای توسعه‌ای و سرمایه‌گذاری با استان همکاری لازم را داشته باشد تا این مجموعه بتواند دارایی‌های خود را تبدیل به احسن کرده و فرآیند مولدسازی انجام پذیرد.

خادمی  با اشاره به آمار دانش آموزانی که به رشته علوم تجربی برای ادامه تحصیل روی می‌آورند، ادامه داد: در سال‌های اخیر حدود ۷۰ درصد از دانش آموزان دوره متوسطه به سمت تحصیل در رشته‌های تجربی روی آورده‌ و رقابت علمی در اینجاست و لازم است تعداد رشته‌های علوم پزشکی و زیر مجموعه آن را مانند رشته‌های مهندسی در دانشگاه آزاد اسلامی در سطح استان افزایش دهیم.

وی با اشاره به گرایش و نیاز جامعه و ضرورت افزایش خدمات بهداشتی، درمانی گفت: ضرورت دارد متناسب با نیاز استان به این سمت و سو حرکت کرده و سهم این رشته‌ها را در دانشگاه آزاد افزایش داد.

خادمی در پایان افزود: با توجه به نیاز استان به رشته‌های مورد تقاضا و انعطاف بیشتر و راحت تر دانشگاه آزاد اسلامی، لازم است بعضی از رشته ها حذف شده و برخی از رشته‌های پزشکی و زیر شاخه‌های آن مانند پرستاری، مامایی و خدمات توانبخشی و … را طبق سیاست گذاری در دانشگاه آزاد افزایش داد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :