» خبر » اخبار » بی‌سیم دیجیتال برای محیط‌بانان غرب لرستان خریداری می‌شود
بی‌سیم دیجیتال برای محیط‌بانان غرب لرستان خریداری می‌شود
اخبار

بی‌سیم دیجیتال برای محیط‌بانان غرب لرستان خریداری می‌شود

1403/04/04 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: برای غرب لرستان پیگیر هستیم که با تخصیص اولین اعتبار بی‌سیم دیجیتال را خریداری و راه‌اندازی کنیم.

علی سالاروند در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: امسال خرید تجهیزات انفرادی برای محیط‌بانان استان در دستور کار قرار گرفته است.

وی با بیان اینکه برای شرق استان بی‌سیم دیجیتال راه‌اندازی شد و برای غرب لرستان پیگیر هستیم که با تخصیص اولین اعتبار بی‌سیم دیجیتال را راه‌اندازی کنیم، بیان کرد: با توجه به اینکه آنتن‌دهی در مناطق صعب‌العبور استان وجود ندارد از این بی‌سیم می‌توان استفاده کرد.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان گفت: در لرستان شبکه‌هایی از افراد محلی تشکیل دادیم که به صورت محرمانه با روسای ادرات محیط زیست شهرستان‌ها و مناطق حفاظت شده در ارتباط هستند.

سالاروند افزود: سعی کردیم از شبکه‌های مردمی برای حفاظت از حیات وحش استفاده کنیم.  

وی با بیان اینکه محیط‌بانان در نقاط سخت و صعب‌العبور استان حضور دارند و چنانچه سلاحی از شکارچیان کشف می‌شود این موضوع حاصل درگیری و تلاش شبانه‌روزی و چند روزه آنان است، گفت: همچنین در این فصل گرما محیط‌بانان برای اطفای حریق و حفاظت از زیستگاه‌ها و حیات وحش آماده باش هستند.

مدیرکل حفاظت محیط زیست لرستان با بیان اینکه در استان با کمبود محیط بان مواجiیم، بیان کرد: حفاظت از عرصه‌های طبیعی استان با تعداد محدودی از محیط‌بانان انجام می‌شود و در دو سال اخیر مقدار قابل توجهی سلاح از شکارچیان و قبل از شروع زمان شکار کشف شده است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – میلاد بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

میلاد بساطی نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 − 6 =

  • ×