برتری‌جویی؛ آفت جامعه بین‌الملل/ مؤمن اراده تفاخر ندارد


پاعلم 1400/08/07 دقیقه مطالعه
برتری‌جویی؛ آفت جامعه بین‌الملل/ مؤمن اراده تفاخر ندارد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده ولی‌فقیه در لرستان برتری‌جویی و خود بزرگ‌بینی را آفت جامعه بین‌المللی دانست و گفت: اهل تقوا و فرد مؤمن اراده تفاخر و برتری‌جویی ندارد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، نماینده ولی‌فقیه در استان و امام جمعه خرم‌آباد در خطبه‌های این هفته نمازجمعه خرم‌آباد که در مصلی الغدیر این شهرستان برگزار شد، با دعوت همگان به تقوای الهی و دوری از صفات ناپسند، اظهار کرد: تقوا کلید سعادت و رستگاری انسان در دنیا و آخرت است.

وی با اشاره به اینکه آیه ۸۳ سوره قصص «تِلْکَ الدَّارُ الْآخِرَةُ نَجْعَلُها لِلَّذِینَ لا یُرِیدُونَ عُلُوًّا فِی الْأَرْضِ وَ لا فَساداً وَ الْعاقِبَةُ لِلْمُتَّقِینَ» بیان‌کننده این نکته است که بهشت مخصوص کسانی است که در زمین اراده غلو و سرکشی ندارند و سرانجام نیکو و موفقیت در دنیا ازآن پرهیزگاران است، افزود: در این آیه مقصود از «عُلُوًّ»، تکبر، خود بزرگ‌بینی و برتری‌جویی است کمااینکه خود بزرگ‌بینی و برتری‌جویی آفت جامعه بین‌المللی به‌شمار می‌رود.

شاهرخی با اشاره به اینکه نتیجه خود بزرگ‌بینی، هلاکت در دنیا و آخرت است، افزود: امام علی(ع) این آیه را برای تاجران نیز بیان می‌کرد تا به‌واسطه ثروت دچار خود بزرگ‌بینی نشوند و اصناف ما به این موصوع توجه کنند که عاقبت نیکو برای کسانی است که اموال دیگران را چپاول نمی‌کنند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به استناد این آیه برتری‌جویی ممنوع و منشا فساد است، اظهار کرد: اهل تقوا، پرهیزکاران و فرد مؤمن، اجازه تفاخر و برتری‌جویی نسبت به دیگران ندارند.

خطیب نمازجمعه خرم‌آباد با اشاره به مناسبت‌ هشتم آبان سالروز ورود حضرت معصومه(س) در سال ۲۰۱ هجری قمری به شهر قم، ادامه داد: بیش از ۱۲ قرن از ورود این بانو به قم می‌گذرد کمااینکه آن حضرت با ورود به قم بر تاریخ جهان بشریت تاثیر ارزشمندی گذاشت به طوری‌که در کنار او حوزه علیمه‌ای شکل گرفت که مرکز فقاهت و نشر معارف اسلامی شد.

وی با اشاره به اینکه در کنار حرم حصرت معصومه(س) جویندگان دانش در داخل و خارج کشور حضور دارند که معارف اسلامی را فرا گرفته و منتشر می‌کنند، اظهار کرد: مجاهدانی در کنار حرم کریمه اهل‌بیت پرورش یافتند که در مقابل زورگویان ایستادگی می‌کنند و مبلغ اسلام ناب هستند.

شاهرخی دیگر مناسبت هفته جاری را روز پدافند غیرعامل دانست و با اشاره به اینکه پدافند غیرعامل اقداماتی در زمان صلح برای دفاع از کشور است، افزود: حمله به شبکه سوخت کشور ضرورت پدافند غیرعامل را بیشتر می‌کند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان به فرا رسیدن روز نوجوان، دانش‌آموز و شهادت شهید حسین فهمیده در هشتم آبان اشاره کرد و گفت: تبعید امام راحل(ره)  در ۱۳ آبان، تسخیر لانه جاسوسی و روز ملی مبارزه با استکبار جهانی مناسبت‌های دیگر این هفته است که دانشجویان پیرو خط امام لانه جاسوسی آمریکا را تسخیر کردند.

امام‌جمعه خرم‌آباد با تاکید بر اینکه بررسی تاریخ انبیا ما را به این شاخت راهنمایی می‌کند که ایمان به خدا و مقابله با طاغوتیان همان صراط مستقیمی است که ما در نماز آن را از خداوند می‌خواهیم، ادامه داد: امروز آمریکا نماد استکبار جهانی است و در این مسیر جوانان و نوجوانان ما نقش‌آفرینی کردند به طوری‌که دانش‌آموزان در ۱۳ آبان انرجار خود را از رژیم پهلوی اعلام کردند و در این راه جان خود را فدا کردند.

وی با بیان اینکه روز ملی مبارزه با استکبار جهانی پرجم برافراشته‌ای است که ملت ما روش‌های گوناگون مبارزه با استکبار جهانی را بشناسند، ادامه داد: مبارزه با استکبار جهانی یک شعار همیشگی جمهوری اسلامی ایران خواهد بود و ما در ۱۳ آبان اجتماع خواهیم کرد.

شاهرخی با تاکید بر اینکه چند روز اخیر شاهد برخی انتصابات غیرقانونی در وزارت‌خانه‌ها بودیم، خاطرنشان کرد: هنوز در بدنه حاکمیت افرادی هستند که ترجیح روابط بر ضوابط در رفتارشان وجود دارند و گرچه این انتصابات منتفی شد اما مردم از این کارها ناراحت هستند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با تاکید بر اینکه همه دستگاه‌های امنیتی، دادستان، بازرسی در قبال افرادی که قانون‌شکنی می‌کنند ورود کرده و اعلام قانون کنند، اضافه کرد: هفته گذشته اجلاسیه اساتید شبکه تربیتی بسیج صالحین در مشهد برگزار شد که هدف آن تربیت ۸ میلبون جوان انقلابی، پای‌کار، معنویت‌گرای عدالت‌خواه است کمااینکه استان لرستان جز سه استانی بود که مورد تقدیر قرار گرفت.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

20 − 7 =

0 دیدگاه

Choose a style: