با همت مضاعف مبتنی بر کارشناسی تحول همراه با جهش برای لرستان رقم می‌خورد


پاعلم 1400/07/09 دقیقه مطالعه
با همت مضاعف مبتنی بر کارشناسی تحول همراه با جهش برای لرستان رقم می‌خورد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ امام جمعه خرم‌آباد ضمن آرزوی موفقیت برای استاندار جدید لرستان، گفت: امیدواریم با خرد جمعی، وحدت و همدلی و با به کار گیری افراد متعهد، متخصص، انقلابی و ولایتمدار، با همت و کار مضاعف مبتنی بر کارشناسی تحول همراه با جهش برای استان ما رقم بخورد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سیداحمدرضا شاهرخی، امروز در خطبه‌های نمازجمعه خرم‌آباد، اظهار کرد: پروردگار ما رحمت و فضل را بر خود واجب کرده است، هرکس از شما کار بدی از روی نادانی انجام بدهد و سپس توبه و خود را اصلاح و جبران کند، خداوند آمرزنده و مهربان است.

وی ادامه داد: برخی از گناهان از روی جهالت است، در لحظاتی هوا و هوس‌های دنیوی بر این افراد غالب می‌شود در این موقعیت که هم به ما نیاز به کمک یکدیگر داریم گران‌فروشی کرده، حرف‌های تفرقه‌آمیز می‌زند و … و به هر حال هنگام ارتکاب به گناه به آن لذت و سود مختصر ولی پر زیان گناه در آن لحظه توجه کرده و عقلش مغلوب هوا و هوس دنیوی می‌شود، لذا چنین کسی جاهل و نادان است.

شاهرخی ادامه داد: چنین جاهل و نادانی که مرتکب گناه می‌شود، باید پاسخگوی ارتکاب گناهش باشد، جبران و اصلاح کند گناهی را که انجام داده اما چون این گناه در راستای دشمنی با خدا نبوده است، اگر توبه و اصلاح و جبران کند خداوند او را می‌آمرزد.

امام جمعه خرم‌آباد، تصریح کرد: در این دهه پایانی ماه صفر که رحلت جانسوز پیامبر اسلام(ص) و شهادت امام حسن مجتبی(ع) و امام رضا(ع) را در پیش داریم، باید نهایت استفاده را ببریم.

وی افزود: پیامبر اسلام(ص) که با نگاه توحید، قسط و عدل را در جامعه گسترش داد و آزادی و خرید را برای بشر به ارمغان آورد تا پایه‌های ظلم و ستمی را از بیخ و بن برکند، اگرچه جسم مادی پیامبر(ص) در میان ما نیست، اما آیین و آموزه‌هایش بعد از ۱۴ قرن در کره خاکی با صدای بلند طنین انداز است.  

شاهرخی تصریح کرد: اعتقادات پیامبر اکرم(ص) بر سه محور افکار و اعتقادات و رفتار جامعه جاهلی عرب را در آن زمان به یک جامعه رشد و کمال یافته تبدیل کرد.

امام جمعه خرم‌آباد عنوان کرد: کسی مورد رحمت خداوند قرار می‌گیرد که خودش اهل مهربانی و کمک به دیگران باشد بنابراین به یکدیگر رحم کنیم تا مشمول رحمت الهی شویم.

وی افزود: شیطان متوجه درون و باطن ماست اگر در درون ما حب به مال، دنیا، حسادت و بخل باشد در همان‌جا لانه کرده و فرمانروایی می‌کند و تا انسان را خوار و ذلیل نکند ولی کن نیست.

شاهرخی عنوان کرد: در این روزها شاهد برخی اقدامات از سوی هنجارشکنان و کسانی که ایجاد ناامنی می‌کنند هستیم که نیروی انتظامی با جدیت و یا کمک دستگاه‌های نظامی و انتظامی پیگیر برخورد با متخلفین هستند که برخی دستگیر شده و برخی دیگر نیز دستگیر خواهند شد و قوه قضاییه استان نیز با همکاری مرکز با اینچنین متخلفینی با اشد مجازات برخورد خواهد کرد.

امام جمعه خرم‌آباد، تصریح کرد: حواشی انتخاب استانداران در دولت سیزدهم که از شهریورماه آغاز شد ازجمله در استان مطرح شد در نشریات و در بین نخبگان و فرهیختگان، احزاب و فعالان سیاسی و در فضای مجازی نیز در این باره مطالبی مطرح شد، کسانی عالمانه و دلسوزانه و همراه با منطق و استدلال و با رعایت آداب و اخلاق اسلامی نظرات خود را تبیین کردند که چنین روشی پسندیده بوده و برای ارتقا سطح فرهنگ عمومی نیز ارزشمند است.

وی افزود: روش دیگری که در آن رعایت آداب اخلاقی و شرعی مشاهده نشد نیز داشتیم، چنین شیوه‌های تخریبی مختلف کتاب و سنت است و کسانی که به تخریب شخصیت افراد بپردازند طبق وعده قرآن و سنت و روایات فرجام خوبی در انتظارشان نیست.

شاهرخی افزود: کاهش فضا ایجاد می‌شد که دروغ را هنرمندانه می‌گفتند اما وقتی در عمق متن فرو می‌رفتی به دروغ آن پی می‌برید که این قلم در راستای تفرقه‌افکنی در میان اقشار و گروه‌های انقلابی بود که در هر حال ما باید با جهاد فرهنگی و تلاش نخبگان و فرهیختگان بتوانیم نقد و بررسی را عالمانه و دلسوزانه و همراه با منطق و استدلال بیان کنیم.

امام جمعه خرم‌آباد ادامه داد: پس از بررسی‌های انجام شده دکتر فرهاد زیویار به‌عنوان استاندار لرستان از سوی هیئت دولت رأی اعتماد گرفته و معرفی شدند که برای وی موفقیت را از خداوند درخواست داریم که بتوانند به فضل الهی و با خرد جمعی و وحدت و همدلی و به کار گیری افراد متعهد و متخصص و انقلابی و ولایتمدار با همت مضاعف و کار مضاعف مبتنی بر کارشناسی تحول همراه با جهش برای استان ما رقم بخورد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: