با راه‌اندازی کارخانه آهک هیدراته پلدختر بیش از ۱۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد


پاعلم 1401/09/07 دقیقه مطالعه
با راه‌اندازی کارخانه آهک هیدراته پلدختر بیش از ۱۰۰ فرصت شغلی ایجاد خواهد شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: با راه‌اندازی کارخانه آهک هیدراته پلدختر بیش از ۱۰۰ فرصت شغلی مستقیم ایجاد خواهد شد.

سید حمیدرضا کاظمی در گفت‌وگو با ایسنا در خصوص آخرین وضعیت کارخانه آهک هیدراته پلدختر، اظهار کرد: با حضور جعفری مدیرکل سازمان صمت لرستان در این شهرستان و یک برنامه و جدول زمان‌بندی پیشرفت پروژه را تنظیم کردند.

وی اضافه کرد: برای یک سری ماشین‌آلات داخلی نیاز داشت که اعتباری را برای تامین آنها در نظر گرفتند تا به انجام کار شتاب بیشتری داده شود.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی گفت: خرید ماشین‌آلات خارجی برای کارخانه با مشکلی مواجه بود که مرتفع شد و بنا بر این بود که ال‌سی باز شد که بتواند خریدهای خارجی را انجام دهند.

کاظمی اضافه کرد: همزمان با ساخت و انتقال ماشین‌آلات داخلی به کارخانه خرید خارجی هم انجام شود.

وی بیان کرد: آنچه در برنامه زمانبندی مصوب شده این است که تا پایان خرداد یا اوایل تیرماه سال آینده، فاز یک کارخانه آهک هیدراته پلدختر افتتاح خواهد شد.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی عنوان کرد: هم‌اکنون کارخانه آهک هیدراته پلدختر ۶۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد.

کاظمی افزود: حدود ۲۰۰ میلیارد تومان تاکنون برای این پروژه هزینه شده بود و با خرید ماشین‌آلات داخلی و خارجی نزدیک به ۱۵۰ میلیارد تومان اعتبار هزینه خواهد شد.

وی با اشاره به اینکه با راه‌اندازی این کارخانه بیش از ۱۰۰ فرصت شغلی مستقیم ایجاد خواهد شد، گفت: شغل غیر مستقیم نیز بین ۳۰۰ تا ۴۰۰ نفر خواهد بود.

نماینده مردم پلدختر و معمولان در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: فاز یک این پروژه آهک هیدراته است و فازهای بعدی به تولیدات دیگر اختصاص دارد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

9 + 4 =

Rating*

Choose a style: