بانک‌ها از پشتوانه‌های اصلی صنعت هستند


پاعلم 1400/08/13 دقیقه مطالعه
بانک‌ها از پشتوانه‌های اصلی صنعت هستند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان خواستار همکاری بیش‌ازپیش بانک‌های استان برای رفع مشکلات واحدهای اقتصادی شد.

فرهاد زیویار در حاشیه جلسه شورای هماهنگی بانک‌های لرستان اظهار کرد: در آغاز این جلسه گزارشی از آخرین وضعیت تسهیلات و منابع بانکی استان توسط دبیر شورا ارائه شد که با حضور اعضا به بحث و تبادل نظر گذاشته شد.

وی تصریح کرد: در گزارش مذکور نکاتی وجود داشت که مورد اختلاف‌نظر اعضا بود و پس از اظهارنظر حاضرین، تصمیمات لازم در خصوص موارد مطرح شده اتخاذ و به تصویب رسید.

استاندار لرستان خاطرنشان کرد: بانک‌ها به‌عنوان یکی از پشتوانه‌های اصلی صنعت و اقتصاد استان محسوب می‌شوند که به‌نوعی خون موجود در شریان‌های اقتصاد نیز به شمار می‌آیند، ازاین‌رو همکاری و مشارکت آن‌ها در طرح‌های اقتصادی استان مورد انتظار است.

زیویار اضافه کرد: از دیگر موضوعات مهم مطرح شده در شورای هماهنگی بانک‌ها، واحدهای تملک شده توسط بانک‌های عامل بود که مقرر گردید کارگروهی با حضور کارشناسان امر برای رفع این معضل تشکیل شده تا با پیگیری وضعیت واحدهای تملک شده، نسبت به بازگرداندن آن‌ها به چرخه تولید اقدامات لازم صورت پذیرد.

وی با اشاره به آخرین وضعیت پروژه فولاد ازنا، بیان کرد: فولاد ازنا یکی از مهم‌ترین و تأثیرگذارترین طرح‌های اقتصادی استان به شمار می‌آید که در گذشته برای راه‌اندازی این شرکت اقدامات زیادی انجام گرفته و در ادامه نیز جلسات مستمری با مسئولین امر در مرکز، طی روزهای اخیر برگزار شد تا گام‌های نهایی برای احیاء این شرکت برداشته شود.

استاندار لرستان ادامه داد: امیدواریم با رفع موانع شرکت فولاد ازنا، در آینده نزدیک شاهد رونق دوباره و خبرهای خوش از این پروژه اقتصادی مهم باشیم.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

هفده − نه =

0 دیدگاه

Choose a style: