این مراسم بدرقه و حمایت باعث خرسندی تیم ما است


پاعلم 1400/10/25 دقیقه مطالعه
این مراسم بدرقه و حمایت باعث خرسندی تیم ما است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مریم ایراندوست، سرمربی تیم ملی فوتبال بانوان در مراسم بدرقه تیم ملی به جام ملت‌ها گفت: این یک رویا برای من بود وقتی همیشه می‌دیدم از فوتبال مردان حمایت می‌شود و به خوبی بدرقه می‌شود، همیشه ته دلم می‌گفتم ای کاش ورزش زنان هم این حمایت را داشته باشد. امروز این اتفاق، باعث خرسندی دختران تیم ما بود.
وی افزود: امید مهمترین چیزی است که تیم ما الان دارد و این امید را فدراسیون فوتبال، عزیزی خادم و موسوی در وجودمان نهادینه کرده‌اند. من همیشه دغدغه برابری داشتم و برای رفع تبعیض جنسیتی تلاش کردم. در این هشت ماه که با فدراسیون آقای عزیزی همکاری کرده‌ام تا الان این شرایط را ندیده‌ام. ما قبلا به اردو می‌آمدیم و اولویت استفاده از زمین‌های شماره ۱، ۲ و حتی چمن مصنوعی با مردان بود و حتی در تیم جوانان دو روز مجبور شدیم در خوابگاه بمانیم چون زمین نداشتیم. روز اول که آمدم حرف از قرارداد نزدم و فقط دو چیز خواستم. اول اینکه تیم ملی در خوابگاه نباشد و مثل مردان در هتل اسکان داده شود و دوم اینکه مثل لباس مردان به زنان هم لباس بدهند. خوشحالم که وعده نبود.
ایراندوست ادامه داد: از فدراسیون فوتبال الگوبرداری کنیم چون فقط به فوتبال اختصاص پیدا نمی‌کند. اگر برابری درنظر گرفته شود مطمئن باشید دختران در میادین بین المللی افتخارآفرینی می‌کنند.
سرمربی تیم ملی بانوان در پایان گفت: این قول را از طرف تمام بازیکنانم می‌دهم که شخصیت دیگری را در زمین فوتبال می‌بینید. ای کاش که ۹۰ دقیقه بازی ایران با هند، چین و چین تایپه را ببینید که فوتبال دخترانتان برای پرچم، کشور و فدراسیون چه کار می‌کنند.

 
منبع: فدراسیون فوتبال

پایگاه خبری پاعلم – احمد بساطی نظری

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

4 + 18 =

0 دیدگاه

Choose a style: