» آرشیو » ایجاد صنایع تبدیلی برای تولید اشتغال و ثروت در لرستان ضروری است
ایجاد صنایع تبدیلی برای تولید اشتغال و ثروت در لرستان ضروری است
آرشیو - اخبار

ایجاد صنایع تبدیلی برای تولید اشتغال و ثروت در لرستان ضروری است

1402/07/12 00


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ استاندار لرستان استفاده از زنجیره‌های ارزش را یکی از ظرفیت‌های استان دانست و گفت: ایجاد صنایع تبدیلی برای تولید اشتغال و ثروت در استان ضروری است.

فرهاد زیویار دوازدهم مهرماه در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان اظهار کرد: با توجه به اهمیت موضوع اشتغال‌زایی در استان، دستگاه‌های اجرایی موضوع تعهد اشتغال را پیگیری کنند.

وی افزود: مدیران دستگاه‌های اجرایی لرستان در زمان باقی‌مانده تا پایان سال، ضمن پیگیری برای تحقق اشتغال دستگاه تحت مدیریت خود، اقدامات لازم در زمان مناسب را انجام دهند تا از این ظرفیت اساسی برای استان استفاده شود.

زیویار ابلاغ اعتبارات تبصره ۱۸ را در تحقق تعهدات اشتغال‌زایی دستگاه‌های اجرایی را مؤثر دانست و افزود: این قانون شرایط خوبی را برای اشتغال در استان فراهم خواهد کرد.

استاندار لرستان سند ملی آمایش را یکی از ظرفیت‌های اساسی استان دانست و افزود: در این طرح حلقه‌های مفقوده تولید در استان و ظرفیت‌های موجود در لرستان واکاوی شده است و بسترهای مناسب برای تولید و سرمایه‌گذاری فراهم شده  و دستگاه‌های اجرایی نیز در این زمینه باید کمک کنند که استفاده از زنجیره‌های ارزش یکی از این ظرفیت‌هاست.

وی یکی از ضعف‌های موجود در کشور و به‌ویژه در لرستان را خام‌فروشی دانست و افزود: باید با ایجاد صنایع تبدیلی در حوزه‌های کشاورزی و بهره‌برداری از معادن تولید اشتغال و ثروت کرد.

زیویار درباره محرومیت‌زدایی از روستاها نیز گفت: براساس مدل‌های آمایش و طرح‌هایی که در مورد آن‌ها پژوهش‌های خوبی صورت گرفته و هم چنین استفاده از ظرفیت‌هایی که در استان‌ها وجود دارد در حوزه محرومیت‌زدایی روستاها اقدام کرد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – علی بساطی نظری

به این نوشته امتیاز بدهید!

علی بساطی نظری

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + 5 =

  • ×