ایجاد سامانه‌ ثبت پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها در لرستان


پاعلم 1400/08/07 دقیقه مطالعه
ایجاد سامانه‌ ثبت پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها در لرستان


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان گفت: هیچ راهی جز کار جهادی و تلاش شبانه‌روزی نخواهیم داشت.

احمدرضا دالوند در جلسه شورای برنامه‌ریزی و توسعه لرستان که امروز هفتم آبان‌ماه برگزار شد، اظهار کرد: با توجه به اهمیت توزیع عادلانه اعتبارات در سطح استان از همه دستگاه‌ها انتظار می‌رود همکاری لازم را به عمل‌آورند.

وی تصریح کرد: در این خصوص نسبت به پیگیری امورات از هیچ اقدام قانونی کوتاهی نخواهیم کرد و لازم است بروکراسی‌های اداری خاتمه یابد.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان در خصوص توزیع اعتبارات افزود: با توجه به زمان‌بر بودن تخصیص اعتبارات و وجود مناطق گرمسیر و سردسیر در استان این موضوع مدنظر قرار گرفته تا بتوانیم پروژه‌ها را به‌موقع به سرانجام برسانیم.

دالوند خاطرنشان کرد: اولین ابزار تصمیم‌گیری مدیران آمار و اطلاعات درست است، موقعی که آمار دقیق نباشد تصمیمات سلیقه‌ای خواهد بود.

وی با تأکید بر ضرورت ایجاد سامانه‌ای به‌منظور ثبت میزان پیشرفت فیزیکی پروژه‌ها از طرف دستگاه‌ها و انطباق آن با گزارش سازمان مدیریت و برنامه‌ریزی استان، اضافه کرد: در بحث نظارت‌ها خیلی جدی هستیم و هیچ‌گونه گذشتی نخواهیم داشت.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان با اشاره به محدودیت منابع و اعتبارات، اضافه کرد: لازم است به‌اندازه مناسب پروژه تعریف شده تا با پیمانکاران به مشکل بر نخوریم و به این منظور لازم است ابتدا پروژه‌های نیمه‌تمام را تکمیل و به بهره‌برداری برسانیم.

دالوند بحث بودجه ۱۴۰۱ را از ضروریات دانست و بیان کرد: تعریف پروژه باید یک تعریف استاندارد باشد و نباید در این زمینه سلیقه‌ای عمل شود.

وی ادامه داد: بالاترین مقام تشخیص دهنده ضرورت اجرای یک پروژه شخص استاندار خواهد بود و پروژه‌های موردنظر باید در شورای برنامه‌ریزی استان به تصویب نهایی برسند.

سرپرست معاونت هماهنگی امور عمرانی استانداری لرستان اظهار کرد: بعد از شناخت کوتاه مدتی که خواهیم داشت به شهرستان‌ها سفر اجرایی و بدون تشریفات خواهیم کرد و با حضور فرمانداران پروژه‌ها را بازدید و تصمیم‌گیری لازم در همان‌جا به عمل خواهد آمد.

دالوند با اشاره به سفر ریاست‌جمهور به استان در روزهای آتی، تصریح کرد: در این سفر ما باید آن امتیاز لازمی را که می‌توانیم بگیریم کسب کنیم چون ممکن است سفرهای بعدی زمان‌بر باشد.

وی خاطرنشان کرد: با این‌همه مشکلاتی که در استان به چشم می‌خورد هیچ راهی جز کار جهادی و شبانه‌روزی نخواهیم داشت. همدلی هماهنگی و همکاری از اولویت‌های ماست لذا مدیران آماده باش باشند تا بتوانیم یک کار شبانه‌روزی و جهادی را آغاز کنیم.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

7 − 2 =

0 دیدگاه

Choose a style: