انسان‌ها با بهره‌گیری از علم و دانش برای رسیدن به سلوک عرفانی و فلسفی تلاش کنند


پاعلم 1400/08/12 دقیقه مطالعه
انسان‌ها با بهره‌گیری از علم و دانش برای رسیدن به سلوک عرفانی و فلسفی تلاش کنند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور گفت: انسان‌ها باید با بهره‌گیری از علم و دانش برای رسیدن به سلوک عرفانی و فلسفی تلاش کنند.

حجت الاسلام میراحمدی در مراسم آیین تکریم و معارفه مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آیت‌الله بروجردی که امروز ۱۲ آبان‌ماه، برگزار شد، اظهار کرد: انسان‌ها باید با بهره‌گیری از علم و دانش دیگران برای رسیدن به سلوک عرفانی و فلسفی تلاش کنند.

وی با بیان اینکه انسان باید به مقابله با شیطان درون خود بپردازد، استکبار را به عنوان یک واژه در راستای برتری جویی دانست و تصریح کرد: این استکبار ریشه در انسان دارد.

معاون نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور با اشاره به مراسم روزجهانی مبارزه با استکبار جهانی، خاطرنشان کرد: مقابله با آمریکا یک مقابله بزرگ در راه مقابله با استکبار است و تنها راه نجات برای ملت ایران ایستادگی است.

حسن مروتی رئیس دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی نیز در این مراسم، اظهار کرد: بیش از ۵ هزار دانشجو در این دانشگاه مشغول به تحصیل هستند و بیش از یک صد عضو هیات علمی دارد.

وی شهر بروجرد را شهر علما دانست و تصریح کرد: نماینده ولی‌فقیه در دانشگاه ار اهمیت بالایی برخوردار است که با حضور حجم بالای دانشجو در دانشگاه‌ها وظیفه این نهاد پر اهمیت‌تر می‌شود.

حجت الاسلام والمسلمین حاتمی رئیس دفاتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه‌های استان نیز گفت: شهر بروجرد به عنوان یک شهر عالم‌پرور است و باید برای معرفی علمای این شهر تلاش کنیم.

وی خاطرنشان کرد: تکریم آیت‌الله بروجردی می‌تواند موجب شناساندن این چهره بزرگ علمی و مذهبی به جوانان باشد.

گفتنی است در این مراسم حجت الاسلام فتاحی دهکردی به عنوان مسئول نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه آیت‌الله العظمی بروجردی معرفی و از زحمات سراقی تقدیر شد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

نوزده + 8 =

0 دیدگاه

Choose a style: