امنیت اقتصادی را فراهم کنیم/ افق تولید در لرستان امیدبخش است


پاعلم 1400/08/14 دقیقه مطالعه
امنیت اقتصادی را فراهم کنیم/ افق تولید در لرستان امیدبخش است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نماینده ولی‌فقیه در لرستان بر ضرورت فراهم کردن امنیت اقتصادی در استان تاکید کرد.

حجت‌الاسلام والمسلمین سید احمدرضا شاهرخی در حاشیه بازدید از دومین نمایشگاه توانمندی‌های صنایع کوچک و متوسط استان در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: مقام معظم رهبری طی سالیان متمادی سال را به‌عنوان رونق تولید، جهش تولید، تولید پشتیبانی‌ها ‌و مانع‌زدایی‌ها نام‌گذاری کرده، یعنی ما باید روی توان داخلی خودمان تکیه کنیم.

وی ادامه داد: آنچه من در این نمایشگاه مشاهده کردم حکایت از یک ظرفیت و توانایی خوبی است که استان ما از این ظرفیت‌ها، توانایی‌ها و استعدادها دارد و به این معناست که می‌تواند از جهت کمیت و کیفیت آنچه در نمایشگاه به نمایش گذاشته شده، افزایش پیدا کند.

شاهرخی افزود: ما می‌توانیم با یک‌ مدیریت و هم‌افزایی بازار آنچه که تولید می‌شود را در داخل استان پیدا کنیم، از همینجا از اشخاص و دستگاه‌های اجرایی مختلف تقاضا دارم اولویت آن‌ها خرید از تولیدات داخلی استان باشد که خودش یک حمایت است.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان ادامه داد: خود دستگاه‌های ما و سازمان‌های دولتی و غیردولتی حتماً خریدهای خود را از محصولات داخل استان انجام داده و این را به‌عنوان یک امر ضروری و لازم بدانند و نیاز داریم این تولیدات را به بیرون از استان صادر کنیم.

وی با بیان اینکه ما می‌توانیم صادرات به بیرون از استان را برای تولیدکنندگان تسهیل کنیم، تصریح کرد: ما یک برندی داریم و در برخی از جهات استان سرآمد است، ما باید بتوانیم زمینه صادرات را فراهم کنیم، در ۱۵ کشور همسایه یک جمعیت ۶۰۰ میلیونی داریم که می‌توانیم زمینه همکاری‌ها را با این کشورها فراهم کنیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، ادامه داد: حتی می‌شود با هماهنگی لازم با مقامات امنیتی برخی از سفیرهای کشورهای همسایه را دعوت کنیم که محصولات ما را ببینند، نیازمند هماهنگی‌هایی در داخل استان و مجموعه کشور و فراهم کردن زمینه در خارج از کشور هستیم.

وی تصریح کرد: باید کارهای دست و پا گیر جلوی تولیدکنندگان قرار ندهیم، مشکلات شناسایی شوند و حل شود.

نماینده ولی فقیه در لرستان گفت: در استان بانک‌های ما اعتبار لازم را در اختیار دارند و می‌توانند تسهیلات بدهند، تسهیلاتی که می‌تواند ایجاد تولید و اشتغال کند. نباید تولیدکنندگان حقیقی ما در این زمینه مشکل داشته باشند، در این صورت آسیب‌های اجتماعی کمتر خواهد شد و جوانان ما شغل پیدا کرده و زودتر ازدواج می‌کنند و خود به خود و به صورت سلسله‌وار یک سری آسیب‌های اجتماعی از بین می‌رود یا کاهش پیدا می‌کند.

شاهرخی ادامه داد: ما می‌توانیم همان مسیری را که در پیشرفت و استقلال سیاسی پیدا کردیم و همانطور که در بعضی از تجهیزات فنی و مهندسی و نظامی مستقر شده و رشد کردیم، می‌توانیم همین رشد را هم در تولیدات اقتصادی خود داشته باشیم.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان با بیان اینکه جوان‌های تحصیل کرده استان ضریب هوشی و مهارت لازم را دارند، ادامه داد: افق تولید در لرستان برای ما روشن و امیدبخش است، داشته‌ها و توانایی‌ها قابل مقایسه با برخی از مشکلات نیست، داشته‌های ما خیلی بیشتر است و می‌توانیم با تکیه بر توان داخلی دیو بیکاری و غول تورم را از بین ببریم و رونق کسب و کار را داشته باشیم.

شاهرخی در خصوص تملیک واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها تصریح کرد: تأکید شده کار تملیک واحدهای تولیدی توسط بانک‌ها انجام نشود، به هر حال اگر کسانی بخواهند اعتبارات و وام را بگیرند و آن‌را در مسیر غیر تولید بکار بگیرند، به شدت با آن‌ها برخورد می‌کنیم، با این موقعیتی که داریم باید دقت کنیم ریال به ریال تسهیلات در جایی که باید مصرف شوند.

نماینده ولی‌فقیه در لرستان، ادامه داد: وقتی کارگاهی سرپاست و در حال انجام کار تولیدی خود است دلیلی ندارد بانک بخواهد آن‌را تملک کند، اگر چنین مشکلی باشد باید در ستاد رفع موانع تولید که کار تسهیل تولید را انجام می‌دهد مطرح شود.

وی افزود: در این موقعیت هر تولید و شغلی یعنی تیری به سمت دشمن زدن، هر کارگاه یا کارخانه‌ای بخواهد تعطیل شود یعنی دشمن خود را شاد کردن، خاک‌ریزی را به دشمن دادن، فرزندانی که الان در دریا، خشکی و هوا از کشور مرزبانی می‌کنند که این امنیت در کشور وجود دارد ما نیز امنیت اقتصادی را فراهم کنیم، این قابل پذیرش نیست که کسی بخواهد یک واحد تولیدی را به تملک خودش در بیاورد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

11 + 17 =

0 دیدگاه

Choose a style: