امام جمعه نورآباد: مطالبه‌گری در تمام سطوح جامعه رواج یابد


پاعلم 1400/05/14 دقیقه مطالعه
امام جمعه نورآباد: مطالبه‌گری در تمام سطوح جامعه رواج یابد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ حجت الاسلام محمد یوسف خانی روز پنجشنبه در  جلسه ستاد امر به معروف و نهی از منکر دلفان اظهار داشت: مبلغان باید در ایام محرم هم آگاهی مردم را در خصوص قیام اباعبدالله الحسین(ع) افزایش دهند و هم جایگاه امر به معروف و نهی از منکر را به عنوان یکی از اهداف قیام کربلا تقویت کنند. 

وی اظهار داشت: ترویج فرهنگ امر به معروف و نهی از منکر باعث از بین رفتن مشکلات و آسیب های اجتماعی در جامعه می شود و سلامت جامعه را تضمین می کند.

امام جمعه نورآباد گفت: امروز ما وظیفه داریم فلسفه قیام امام‌حسین (ع) و معارف ناب اهل بیت (ع) را بشناسیم و در مجالس و هیات های عزاداری عنوان کنیم چراکه عقلانیت، وحدت، بصیرت و روشنگری لازمه اجرای هرچه بهتر امر به معروف و نهی از منکر در عصر حاضر است.

حجت الاسلام خانی با بیان اینکه امر به معرف و نهی از منکر بزرگترین رسالت پیامبران بوده است و مردم را به اجرای این فریضه الهی دعوت کرده اند تصریح کرد: در هر جامعه ای که نقش این فریضه کمرنگ باشد، شاهد انحطاط اخلاقی و نابسامانی بوده ایم.

وی ادامه داد: امر به معروف و نهی از منکر یکی از واجبات است که ترویج آن باید نهادینه و  به فرهنگ عامه مردم تبدیل شود بنابراین ضرورت دارد همه ادارات برای نهادینه شدن این فرهنگ والای اسلامی تلاش و احساس مسئولیت کنند.

امام جمعه نورآباد همچنین اظهار کرد: اجرای فعالیت های فرهنگی اثربخش در شهرستان بسیار ضروری است که باید از سوی نهادهای متولی برنامه ریزی لازم در این راستا صورت بگیرد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :