افزایش تلفات حوادث رانندگی در لرستان


پاعلم 1400/03/24 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل پزشکی قانونی لرستان گفت: در دو ماهه نخست امسال ۶۳ نفر بر اثر حوادث رانندگی در استان جان باختند.

دکتر حمیدرضا نظیفی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: بر اساس اطلاعات واحد آمار اداره کل پزشکی قانونی استان، در دو ماهه ابتدای امسال ۶۳ نفر در حوادث رانندگی جان خود را از دست داده‌اند که از این تعداد ۱۷ نفر زن و ۴۶ نفر مرد بودند.

وی اضافه کرد: براساس این آمار در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته که ۵۷ نفر (۸ زن و ۴۹ نفرمرد) کشته شدند شاهد  رشد ۱۰.۵ درصدی هستیم.

مدیرکل پزشکی قانونی لرستان بیان کرد: در این مدت ۱۳۳۴ مورد معاینات مربوط به مصدومان تصادفات جرحی در مراکز پزشکی قانونی استان انجام شده که از این تعداد ۱۰۱۹ نفر مرد و ۳۱۵ نفر زن بودند.

نظیفی تصریح کرد: این رقم در مقایسه با مدت مشابه سال قبل که آمار مراجعین تصادفات به پزشکی قانونی ۱۰۱۲ نفر (۷۷۸ نفر مرد و ۲۳۴ نفر زن) بوده ۳۱.۸ درصد افزایش یافته است.

وی خاطر نشان کرد: در نوروز امسال با وجود شرایط شیوع کرونا در کشور شاهد افزایش حجم سفرها و ترددهای بین شهری نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم و همین موضوع باعث افزایش آمار تلفات و صدمات جرحی حوادث رانندگی شده است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

8 + دوازده =

0 دیدگاه