افزایش تخصیص آب سد معشوره


پاعلم 1400/05/20 دقیقه مطالعه
افزایش تخصیص آب سد معشوره


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ در سفر اول دولت نهم به لرستان، احداث سد معشوره تنها وعده چشم‌گیری بود که به مردم شهرستان کوهدشت داده شد اما این وعده با واقعیت فاصله زیادی داشت.

پس از سال‌ها، خرداد ۹۲ در دولت دهم این پروژه به ایستگاه کلنگ‌زنی رسید و بالاخره با حضور قرارگاه سازندگی خاتم‌الانبیا رسماً آغاز به کار کرد.

در سنوات اخیر بارها وعده اجرایی شدن این سد به گوش رسیده اما مخالفان استانی و ملی زیادی داشته و همین سبب شده که معشوره درجا بزند و تاکنون آبی از آن برای دیار تشنه لرستان، گرم نشده است.

وزارت نیرو یکی از مخالفان جدی احداث سد معشوره بوده و بارها این موضوع در شورای عالی آب مطرح شده اما همچنان در خصوص این پروژه با روند بسیار لاک‌پشتی صحبت‌هایی شنیده می‌شود.

مجتبی بیرانوند، فرماندار کوهدشت در خصوص آخرین وضعیت این پروژه به ایسنا گفت: سد معشوره ماده ۵۶ شده و قرار است بانک پاسارگاد برای احداث این پروژه پای کار بیاید که کار بسیار بزرگی است.

وی ادامه داد: مطالعات این سد به کارفرمایی آب نیرو در دست اقدام است و با پیگیری‌های شرکت آب منطقه‌ای و مسئولان استان، تخصیص آب آن از ۱۳۰میلیون مترمکعب به ۱۸۵ میلیون مترمکعب افزایش یافته است.

بیرانوند افزود: سد معشوره شرایط خوبی دارد و احداث آن می‌تواند کره‌گشای مشکلات زیادی باشد.

فرماندار تاکید کرد: با توجه به وضعیت آبی کوهدشت، احداث این سد مطالبه اصلی مردم بوده و ما هم به طور جدی پیگیر آن هستیم.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :