» آرشیو » اسپری بینی آریتمی قلبی را در خانه درمان می‌کند |
آرشیو - علمی

اسپری بینی آریتمی قلبی را در خانه درمان می‌کند |

1403/01/24 10


به گزارش پایگاه خبری پاعلم به نقل از اینترستینگ انجینرینگ، داروی آزمایشی به کار رفته در این تحقیق اتریپامیل نام دارد که محققان از آن برای درمان ریتم ناهماهنگ ضربان قلب یا همان آریتمی استفاده می کنند.

محققان در بیانیه ای از نتایج رضایتبخش این آزمایش خبر دادند. به عبارت دیگر افراد می توانند به طور ایمن این اسپری بینی را در خانه و بدون نظارت پزشک استفاده کنند. شرکت داروسازی Milestone Pharmaceuticals سازنده این اسپری بینی و پشتیبان تحقیق است.

این پژوهشگران به طور موفقیت آمیز تکرار شرایطی که به تسریع ضربان قلب منجر می شود را درمان کردند.

محققان این شرکت در توسعه اتریپامیل به عنوان یک درمان احتمالی برای تاکی کاردی فوق بطنی حمله ای پیشرو بوده اند. اسپری مذکور در بینی به کار می رود و کانال های کلسیم را مسدود می کند. این امر به تنظیم فعالیت الکتریکی قلب کمک می کند و بیماران می توانند بدون نیاز به مراجعه به بیمارستان از اسپری استفاده کنند. حال آنکه به طور معمول درمان تاکی کاردی فوق بطنی حمله ای نیازمند بستری شدن در بیمارستان و مصرف دارو است.

طی آزمایش پزشکان سیم های نازکی را از طریق رگ های خونی به قلب رساندند. در مرحله بعد از این سیستم برای درمان اتصالی هایی استفاده کردند به ضربان ناهماهنگ قلب منجر می شد.

در آزمایش بالینی ۱۱۱۶ نفر شرکت کردند که در ۱۴۸ مکان درآمریکا، کانادا و آمریکای جنوبی برگزار شد. در بیانیه محققان آمده است: اتریپامیل در شرایط غیر آزمایشگاهی ایمنی و تاثیرگذار است و جمعیت وسیع تر از بیماران می توانند از آن برای درمان تاکی کاردی فوق بطنی حمله ای استفاده کنند.

قلب بیماران پس از استفاده از دوز اولیه اسپری در خانه به وسیله یک الکتروکاردیوگارم به مدت یک ساعت رصد شد.

 
منبع: مهر

پایگاه خبری پاعلم – پژمان سبزی کردعلیوند

به این نوشته امتیاز بدهید!

پژمان سبزی کردعلیوند

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

نه + 2 =

  • ×