استاندار: معادن از ظرفیت‌های بزرگ لرستان هستند


پاعلم 1400/03/23 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سید موسی خادمی روز یکشنبه در جلسه شورای معادن استان اظهار داشت: با وجود دخایر مطلوب و نوع مواد معدنی اما تاکنون توجه لازم به این ظرفیت برای توسعه استان نشده است .

وی تصریح کرد: شناسایی نکردن و عدم اکتشاف معادن در بخش های مختلف استان از عمده‌ترین دلایل کمبود اطلاعات و نبود توجه کافی به این حوزه است.

وی گفت: در چند سال گذشته سازمان ایمیدرو وابسته به وزارت صمت بر اساس قرارداد منعقده با لرستان بخش های عمده‌ای از معادن شهرستان های بروجرد و الیگودرز را مورد مطالعه قرار داده و تاکنون ۱۴ نقطه به عنوان مناطق محتمل بر غنی بودن معادن شناسایی شده است.

استاندار لرستان افزود: به نتیجه رساندن مطالعات تکمیلی در حوزه معادن از موارد مورد تاکید در استان است که باید برای ادامه این کار، انجام مطالعات بعدی به بخش خصوصی واگذار شود.

خادمی خاطرنشان کرد: تمدید پروانه تعدادی از شرکت‌های فعال استان در زمینه معادن از موارد مطرح شده در جلسه امروز است که پس از بررسی های لازم با این مهم موافقت می شود.

لرستان یک استان معدنی محسوب می شود و از مجموع ۲۷۶ واحد معدنی آن در حال حاضر ۱۷۲ واحد معادل حدود ۶۰ درصد فعال هستند و تاکنون حدود ۲۰ ماده معدنی در این استان شناسایی شده است.

 

پایگاه خبری پاعلم – رضا نوری مقدم

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

نه + سیزده =

0 دیدگاه