ارائه آموزش‌های مهارتی می‌تواند در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال جوانان مؤثر باشد


پاعلم 1401/06/31 دقیقه مطالعه
ارائه آموزش‌های مهارتی می‌تواند در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال جوانان مؤثر باشد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ امام‌جمعه کوهدشت گفت: ارائه آموزش‌های مهارتی می‌تواند در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال جوانان مؤثر باشد.

حجت‌الاسلام‌والمسلمین طهماسبی در دیدار با جعفری سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان که امروز در دفتر امام‌جمعه این شهرستان صورت گرفت، اظهار کرد: ارائه آموزش‌های مهارتی این دانشگاه می‌تواند در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال جوانان کوهدشت مؤثر باشد.

وی ضمن تأکید بر ارائه مباحث دینی و تربیتی در کنار آموزش‌های مهارتی، از دانشگاه به‌عنوان مکانی مقدس نام برد که می‌تواند بازوی راست دولت باشد.

امام‌جمعه کوهدشت ادامه داد: باوجود جوانان مستعد و نخبه در این شهرستان، متأسفانه نرخ بیکاری در کوهدشت بسیار بالاست به‌طوری‌که از عدم اشتغال‌زایی مناسب رنج می‌بریم.

طهماسبی خاطرنشان کرد: با توجه به عدم فعالیت کارخانجات صنعتی در این شهرستان و با شناختی که از رسالت دانشگاه علمی کاربردی مبنی بر تربیت نیروی ماهر داریم، انتظار می‌رود در تدوین رشته‌های این دانشگاه، با به‌کارگیری ظرفیت‌های بومی شهرستان مانند؛ کشاورزی و دامداری و نبود صنعت در این شهرستان، رشته‌های متناسب با بازار کار راه‌اندازی شود تا با ارائه آموزش‌های مهارتی این دانشگاه بتوانیم در رفع بیکاری و ایجاد اشتغال برای جوانان قدم‌های مؤثری برداریم.

جعفری سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی استان نیز، ارائه آموزش‌های مهارتی را نیاز امروز جامعه عنوان کرد و گفت: با نیازسنجی امکانات و ظرفیت‌های بومی هر شهر، رشته‌های متناسب با بازارکار تدوین می‌شود.

وی در خصوص ایجاد رشته‌های مهارتی مورد نیاز شهرستان کوهدشت اعلام آمادگی کرد.

گفتنی است، سرپرست دانشگاه جامع علمی کاربردی لرستان، در سفر به شهرستان کوهدشت از مرکز آموزش علمی کاربردی این شهرستان بازدید کرد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

14 + پنج =

Rating*

Choose a style: