احداث ۶۷۰ واحد مسکونی برای محرومان کوهدشت و الیگودرز


پاعلم 1400/07/07 دقیقه مطالعه
احداث ۶۷۰ واحد مسکونی برای محرومان کوهدشت و الیگودرز


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: ۶۷۰ واحد مسکونی بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه با بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خانواده‌های محروم ساکن در کوهدشت و الیگودرز احداث می‌شود.

مسعود رضایی اظهار کرد: بر اساس تفاهم‌نامه سه جانبه با بنیاد مستضعفان و کمیته امداد امام خمینی (ره) برای خانواده‌های محروم ساکن در کوهدشت و الیگودرز ۶۷۰ واحد مسکونی احداث می‌شود.

وی ادامه داد: این تفاهم نامه در خصوص کمک به خانه دار شدن مددجویان تحت پوشش کمیته امداد است که عمدتا در منطقه محروم ززوماهرو  الیگودرز ساکن هستند و همزمان به عنوان پایلوت طرح منظومه توسعه پایدار روستایی نیز انتخاب شده است.

رضایی افزود: بر اساس این تفاهم نامه ۲ ساله مقرر شده تیم تسهیلگر بنیاد مسکن و کمیته امداد به صورت مشترک با مراجعه به مناطق هدف،  شناسایی و دسته بندی مشکلات، مقدمات ساخت ۲۰۰ واحد در کوهدشت و ۴۷۰ واحد مسکونی در الیگودرز را فراهم کنند.

وی با بیان اینکه طرح هم اکنون در مرحله شناسایی متقضایان است ادامه داد: ساخت واحدهایی که مشکل ندارند به زودی آغاز می‌شود و بررسی برخی مشکلات از جمله تغییر کاربری‌ها در جلسات مشترک انجام و رفع موانع خواهد شد.

مدیرکل بنیاد مسکن انقلاب اسلامی لرستان گفت: برای ساخت این واحدهای مسکونی ۱۰۰ میلیون تومان تسهیلات قرض الحسنه از طرف این نهاد، ۵۰ میلیون تومان کمک بلاعوض بنیاد مستضعفان و ۴۰ میلیون تومان کمک بلاعوض کمیته امداد پرداخت می شود.

رضایی افزود: با توجه به محرومیت منطقه، همزمان با احداث واحدهای مسکونی، تسهیلگری برای اشتغال افراد نیز صورت می‌گیرد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: