آمریکا برای دستگیری هکر روسی دست به دامن اف‌بی‌آی شد


پژمان سبزی کردعلیوند ۱۴۰۲/۰۶/۲۸ دقیقه مطالعه
آمریکا برای دستگیری هکر روسی دست به دامن اف‌بی‌آی شد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم به نقل از تک کرانچ، در اوایل سال جاری، دولت ایالات متحده هکر روسی میخائیل ماتویف را که با نام‌های آنلاین « وازاواکا» و « بوریسلسین» نیز شناخته می‌شود، متهم کرد که با یک باج‌افزار حملات قابل توجهی علیه شرکت‌ها و زیرساخت‌های حیاتی ایالات متحده و جاهای دیگر در این کشور انجام داده است.

فدرال رزرو همچنین او را متهم کرده که در توسعه و استقرار گونه‌های باج‌افزار مانند Hive، LockBit و Babuk شخصیتی محوری بوده است. ماتویف چنان مجرم سایبری برجسته ای است که اف بی آی او را به عنوان یکی از تحت تعقیب ترین هکرهای خود معرفی کرد. وی که اف‌بی‌آی معتقد است در روسیه به سر می برد، بعید است با استرداد به ایالات متحده مواجه شود.

فدرال رزرو، یا فد به معنی «ذخیره فدرال»، بانک مرکزی ایالات متحده آمریکا است که در سال ۱۹۱۳ با هدف نظارت بر عملیات بانکی در این کشور تأسیس شد.

وضعیت برای ماتیوف آنقدر معمولی است که اکنون با ساختن یک تی شرت با پوستر مورد علاقه خود در ایکس فدرال رزرو را مسخره می کند.

او در پیامی نوشت: «من نام هکر را دوست ندارم ما یک نوع متخصص جداگانه هستیم و از دانش و منابع خود بدون نوشتن مقاله استفاده می کنیم.»

جنجال‌های آنلاین ماتویف، که شامل مصاحبه‌های طولانی با خبرنگاران امنیت سایبری، ارسال ویدیوهای سلفی از خود در حال رانندگی در حین گوش دادن به متالیکا و نوشتن در مورد فعالیت‌های هکری‌اش می‌شود، نشان می‌دهد که او در فهرست افراد تحت تعقیب اف بی آی قرار بگیرد و تا زمانی که او روسیه را ترک نکند، زندگی او ممکن است تفاوت چندانی با قبل از متهم شدنش نداشته باشد.

پایان پیام/


 
منبع: فارس

پایگاه خبری پاعلم – پژمان سبزی کردعلیوند

برچسب‌ها :

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 × یک =

Rating*

Choose a style: