آمادگی جهاد دانشگاهی برای توسعه کشت گیاهان دارویی


پاعلم 1400/03/12 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان با مدیرکل و معاونین اداره کل تعاون روستایی استان دیدار و تبادل نظر کردند.

دکتر امین سلاحورزیان، سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان به همراه مدیر مرکز تخصصی گیاهان دارویی این واحد با مدیرکل و معاونین اداره کل تعاون روستایی استان دیدار و تبادل نظر کردند.

در این دیدار دکتر سلاحورزیان با بیان اینکه فعالیت‌های جهاد دانشگاهی لرستان در قالب پژوهشی، آموزشی، فرهنگی، تجاری سازی و فناورانی در سطح استان ارائه می‌شود از اعلام آمادگی این نهاد انقلابی برای همکاری با اداره کل تعاون روستایی استان خبر داد.

وی با اشاره به ظرفیت خوب استان برای کشت گیاهان دارویی تصریح کرد: با توجه به اینکه مخاطبین اداره کل تعاون روستایی، کشاورزان هستند می‎‌توانیم در راستای توسعه و کشت این گیاهان به علاقه‌‎مندان خدمات مشاوره‌‎ای، آموزشی و تامین نهاده‌های لازم را داشته باشیم.

سرپرست جهاد دانشگاهی لرستان با بیان اینکه مرکز رشد ما نیز از ایده‌های فناورانه حمایت می‌کند، اضافه کرد: افرادی که طرح فناورانه داشته باشند می‌‎توانند با مراجعه به این مرکز از حمایت مالی تا مرحله تجاری‌سازی برخوردار شوند.

در ادامه این جلسه نادر زهره‌ای، مدیرکل تعاون روستایی لرستان نیز بیان کرد: در زمینه آموزش می‌توان از ظرفیت جهاد دانشگاهی لرستان استفاده کرد.

وی با بیان اینکه وظیفه ما هدایت، حمایت و نظارت بر تشکل‌های زیرمجموعه تعاون روستایی است، یادآور شد: این تشکل‌‎ها بسیار گسترده هستند.

زهره‌ای با بیان اینکه یکی از اولویت‌های جهاد کشاورزی استان توسعه کشت گیاهان دارویی است، خاطرنشان کرد: در این راستا می‌توان از ظرفیت جهاد دانشگاهی لرستان بهره برد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

یک × 3 =

0 دیدگاه