انتقاد خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان در رابطه با حاشیه‌های سفر ریاست محترم قوه قضائیه به استان


پاعلم 1400/01/12 دقیقه مطالعه
iOS 14

به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ خانه مطبوعات استان لرستان در رابطه با حاشیه های رسانه ای سفر ریاست محترم قوه قضائیه به استان متنی منتشر کرد.

جناب آقای دکتر رزم ریاست محترم کل دادگستری استان لرستان

احتراماً، یک سال از درخواست این خانه جهت دیدار و برگزاری جلسه‌ای با حضرتعالی می‌گذرد و متاسفانه تاکنون هیچ پاسخی به این درخواست داده نشده است. تقارن این مهم با سفر فشرده یک روزه حضرت حجت الاسلام رییسی، ریاست محترم قوه قضاییه باعث شد تا برخی گلایه‌های قاطبه اصحاب رسانه به عرض رسانده شود.

ضمن نکوداشت سفر ریاست محترم قوه قضاییه و هیات همراه اعتقاد داریم که این سفر هر چند کوتاه اما مسلما مبارک و گره‌گشای بسیاری از مشکلات استان محروم لرستان خواهد بود.

همانگونه که استحضار دارید، رسانه‌های لرستان با الهام گرفتن از رهنمودهای مقام معظم رهبری مبنی بر تلاش و حضور در جبهه فرهنگی رسانه‌ای همیشه پرچمدار حفظ وحدت و آرامش در جامعه و عقیم گذاشتن استراتژی بدخواهان نظام بوده و رسالت رسانه‌ای خود را علی‌رغم همه کمبودها و مشکلات انجام داده‌اند. این افراد حتی در شرایط سخت بروز ویروس کرونا هم‌چنان در خط اول اطلاع رسانی بوده و تعداد زیادی از این سربازان بدون ادعا و تلاشگر نیز به این ویروس آلوده شده و هنوز اسیر پیامدها و آسیب این ویروس منحوس هستند.

خانه مطبوعات لرستان نیز علیرغم بی مهری‌ها تاکنون تلاش نموده در مسیر قانونی خواسته‌های به حق اهالی فرهنگ و هنر استان را پیگیری و مدنظر قرار دهد.

اینک برخلاف میل باطنی و تنها به دلیل صیانت از حقوق حقه خبرنگاران که خانه مطبوعات متولی قانونی آن می‌باشد چند نکته را متذکر می‌گردد، که امیدواریم مورد نظر قرار گیرد.

۱- علیرغم شعار تعامل با رسانه‌ها و خانه مطبوعات تاکنون هیچ اقدام مثبتی مبنی بر ایجاد بسترهای لازم برای عمل به این شعارها دیده نشده است.

۲- نوع برخورد روابط عمومی آن اداره کل برای پوشش خبری جلسات به جای تعامل، تقابل ایجاد کرده و بخشی از خبرنگاران عملا تمایلی برای ارتباط و یا نشر اخبار آن اداره کل ندارند، این در حالی است که، جامعه زمانی توسعه می‌یابد که سه ضلع مردم، مسؤولان و رسانه با هم تعامل داشته و به صورت همگرا عمل کنند.

۳- در سفر ریاست محترم قوه قضاییه به لرستان و با اینکه انتظار می‌رفت حداقل برای هماهنگی و تهیه لیست با اداره کل ارشاد و خانه مطبوعات استان جلسه‌ای برگزار و هماهنگی لازم صورت می‌گرفت، اما نه تنها اینگونه نشد که متاسفانه مراجعات حضوری، تماس تلفنی و… نیز کارساز نشده و کسی خود را در روابط عمومی ملزم به توضیح  به خبرنگاران در این مورد ندانست. این روند موجب نارضایتی و گلایه اکثریت اصحاب رسانه استان شده است.

۴- بهتر این بود که در این شرایط خاص فردی مشخص در تمام ساعات ایام سفر، متولی جوابگویی و توضیح لازم در ارتباط با سوالات خبرنگاران معرفی می‌گردید.

۵- انتظار این بود که در این سفر مجالی برای دیدار و نشست رو در روی اکثریت اصحاب رسانه و صاحب نظران این حوزه با حضرت حجت الاسلام رییسی مهیا می‌گردید، که این فرصت مغتنم نیز  از رسانه‌ها گرفته شد.

جناب آقای دکتر رزم، موارد ذکر شده تنها تیتر وار و به صورت خلاصه تقدیم شد، امید است با تجدید نظر در شروط حضور خبرنگاران و عدم یک سویه نگری در این باب، خصوصا در ارتباط با سفرهای مقامات ارشد قضایی، هماهنگی، همکاری و اعتماد متقابل بین آن اداره کل و خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان به منظور صیانت از حقوق حقه رسانه افزایش یابد.

با احترام و آرزوی توفیق برای حضرتعالی و دیگر همکاران.

خانه مطبوعات و رسانه‌های لرستان

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

یازده + چهارده =

0 دیدگاه