۹۰ درصد شرکت‌های پروازی، بخش خصوصی هستند


پاعلم 1400/10/24 دقیقه مطالعه
۹۰ درصد شرکت‌های پروازی، بخش خصوصی هستند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون عمرانی استانداری لرستان گفت: ۹۰ درصد شرکت‌های پروازی، بخش خصوصی هستند.

احمدرضا دالوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: بالغ‌بر ۹۰ درصد شرکت‌های پروازی بخش خصوصی است و برای بخش خصوصی هم یک نفر باید چارتر کننده وجود داشته باشد.

وی تصریح کرد: برای هر پرواز باید مسافر به‌اندازه کافی وجود داشته باشد هر پروازی که کامل نرود با توجه به وضع اقتصادی که در برخی شرکت‌های هواپیمایی وجود دارد شرکت سریع عقب‌نشینی می‌کند.

معاون استاندار لرستان خاطرنشان کرد: در این راستا به جد دنبال هستیم و احتمالاً با وزیر راه جلسه برگزار خواهد شد و با آسمان و ماهان نیز وارد مذاکره خواهیم شد.

دالوند اضافه کرد: تلاش خواهیم کرد پرواز تهران را تثبیت کنیم و تعداد آن‌ها را زیاد کنیم به‌طوری‌که در طول روز دو پرواز را داشته باشیم.

وی بیان کرد: برای پرواز مشهد نیز یا باید پرواز دولتی پیدا کنیم که در حال حاضر با وضعیت و تحریم‌هایی که وجود دارد زمین‌گیر شده‌اند.

معاون استاندار لرستان ادامه داد: هواپیماهای پرواز خرم‌آباد باید به خاطر بعد مسافتی و تعداد مسافر کمتر هواپیمای کوچک باشند که متأسفانه هواپیما کوچک هم خیلی نداریم.

دالوند عنوان کرد: اغلب هواپیماهای کوچک یا ایرباس دارند یا بوئینگ هستند که کمترین ظرفیت آن‌ها ۱۶۰ نفر بوده و کافی است در هر پرواز ۳۰ نفر نیاید و آن شرکت زیان‌ده می‌شود.

وی اظهار کرد: در حال حاضر با تحریم‌هایی که وجود دارد برای آن‌ها به‌صرفه نیست ولی در حال تلاش هستیم که به نتیجه مطلوب برسیم.

معاون عمرانی استانداری لرستان تصریح کرد: تلاش می‌کنیم طی دو سه هفته آینده به یک نتیجه برسیم.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

20 − نه =

0 دیدگاه

Choose a style: