۸۷ واحد راکد لرستان به چرخه تولید برگردانده شده است


پاعلم 1400/03/13 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: ۸۷ واحد راکد استان از سال ۹۶ تاکنون به چرخه تولید برگردانده شده است.

بختیار رازانی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: واحدهای راکد نسبت به یک واحد ایجادی بستر و زیرساخت لازم را دارد و ممکن است که به دلیل کمبود سرمایه در گردش تعطیل شده باشد.

وی افزود: باید مشکل واحدهای صنعتی راکد بررسی شود که به چه دلیل تعطیل شدند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان گفت: سال گذشته کلینیک کسب و کار استان را راه‌اندازی و از ظرفیت و دانش مشاوران صنعتی برای عارضه‌یابی واحدهای صنعتی استفاده شد و این مشاوران مشکل واحدهای صنعتی لرستان را کمبود سرمایه در گردش تشخیص دادند.

رازانی بیان کرد: همچنین محصول برخی از واحدهای تولیدی لرستان نیز قابل رقابت نبوده و ضرورت دارد که خطوط تولید آنها برای ایجاد محصول جدیدی تغییر کند.

وی عنوان کرد: بسته به نوع و اقتضای واحد صنعتی ممکن است هر کدام از آنها نیازمند راهکار جداگانه‌ای باشند.

مدیرعامل شرکت شهرک‌های صنعتی لرستان اضافه کرد: در راه‌اندازی مجدد واحدهای صنعتی در شهرک‌های صنعتی استان سال گذشته ۱۶ واحد، سال ۹۸، ۳۲ واحد، سال۹۷، ۲۴ واحد و سال ۹۶، ۱۵ واحد را به چرخه تولید برگرداندیم.

رازانی با بیان اینکه در مجموع ۱۲۰۰ واحد صنعتی در لرستان وجود دارد که میانگین اشتغال آنها ۲۰ نفر است، افزود: ۹۶ درصد واحدهای صنعتی استان واحدهای کوچک و متوسط هستند.

وی اشتغال صنعتی لرستان را ۲۴ هزار نفر برشمرد و تصریح کرد: از این تعداد ۷۰۰۰ نفر در شهرک‌های صنعتی استان مشغول به فعالیت هستند.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

9 − یک =

0 دیدگاه