۸۱ هزار جلد سند مالکیت روستایی در لرستان صادر شد


پاعلم 1400/04/16 دقیقه مطالعه
iOS 14


“مسعود رضایی” روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا افزود: صدور سند روستایی به طور جدی از سال ۷۴ و سند شهرهای زیر ۲۵ هزار نفر از سال ۹۱ آغاز شده است و در راستای اجرای قانون الحاق موادی به قانون ساماندهی و حمایت از تولید و عرضه مسکن، با همکاری اداره ثبت اسناد و املاک انجام می شود.

وی با اشاره به صدور حدود ۷۴ هزار جلد سند مالکیت روستایی در لرستان تا سال ۹۶ اظهار داشت: تا پایان امسال نیز با همکاری بنیاد مسکن و ثبت اسناد و املاک، صدور هشت هزار جلد سند روستایی و شهری و تبدیل سه هزار جلد اسناد دفترچه ای به تک برگ در استان انجام خواهد شد.

وی تصریح کرد: صدور سند مالکیت مسکن روستایی مزایایی همچون دریافت تسهیلات، قابلیت ضمانت بانکی، افزایش ارزش حقوقی و اقتصادی ملک را به همراه دارد که این شرایط میل و رغبت مردم برای سند دار کردن املاک را افزایش می دهد.

رضایی همچنین  میانگین اجرای طرح هادی روستایی در کشور و لرستان را به ترتیب ۵۲ و ۵۳ درصد عنوان و اضافه کرد: پارسال طرح هادی در حدود ۱۰۰ روستای لرستان با ۶۲ میلیارد تومان اعتبار اجرا شد و تا پایان امسال نیز طرح هادی ۱۵۰ روستای بالای۲۰ خانوار استان با اعتبار ۹۰ میلیارد تومان اجرا می‌شود.

وی ادامه داد: بر اساس سرشماری نفوس و مسکن سال ۹۵، یک هزار و ۹۸۰ روستا در لرستان وجود دارد که از این تعداد یک هزار و ۵۹ روستا بالای ۲۰ خانوار هستند که طرح تمامی روستاهای بالای ۲۰ خانوار تهیه شده است.

در حال حاضر از ۱۵۳ هزار واحد مسکن روستایی ۱۱۶ هزار واحد در این استان بهسازی و مقاوم سازی شده و قرار است این رقم تا پایان ۱۴۰۰ به ۱۲۲ هزار واحد برسد.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

شانزده + سیزده =

0 دیدگاه