۷۴۹ هزار نفر از خدمات حمل و نقل برون شهری لرستان بهره‌مند شدند


پاعلم 1400/07/07 دقیقه مطالعه
۷۴۹ هزار نفر از خدمات حمل و نقل برون شهری لرستان بهره‌مند شدند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مصطفی سمساریان روز چهارشنبه به رسانه ها اعلام کرد: در حال حاضر ۷۸ شرکت و موسسه مسافربری با تعداد یکهزار و ۳۷۸ دستگاه انواع ناوگان اتوبوس، مینی بوس و سواری کرایه ای و ۲هزار و ۳۹۲ راننده در بخش حمل و نقل مسافر برون شهری استان فعال هستند.

وی با بیان اینکه پنج انجمن صنفی شرکت های حمل و نقل و سه انجمن صنفی رانندگان در حوزه مسافر لرستان فعال هستند گفت: کارشناسان اداره مسافر در ۱۰ پایانه مسافربری سطح استان و پنج دفتر نمایندگی شهرستان ها مشغول نظارت بر روند ارائه و ارتقای خدمات سفر، رعایت پروتکل های بهداشتی مسافر و احصای نواقص پایانه ها می باشند.

وی افزود: همچنین طرح ممنوعیت ورود ناوگان غیربومی به شهرستان های خرم آباد و بروجرد به منظور کمک به چرخه اقتصاد ناوگان بومی در دست اجرا است.

سمساریان ادامه داد: با توجه به شیوع کرونا از اواخر سال ۱۳۹۸ تاکنون و ضرورت رعایت ضوابط حمل و نقل مسافر با استفاده از ۵۰ درصد ظرفیت و برابر پروتکل های بهداشتی، ۶ ماهه امسال با برقراری بازدید و گشت های شبانه روزی، کنترل دروازه ای با حضور کارشناسان حمل و نقل و پلیس به تعداد یکهزار و ۳۵۳ مورد برای نظارت بر عملکرد ناوگان صورت گرفت و تاکنون ۴۱ تذکر شفاهی و ۱۳ تذکر کتبی برای رانندگان متخلف صادر شده است.

وی با اشاره به روند رسیدگی به تخلفات رانندگان و شرکت های حمل و نقل گفت: در این مدت ۵۲ فقره پرونده رانندگان متخلف و ۵۸ فقره پرونده شرکت های حمل و نقل متخلف برای رسیدگی و برخورد متناسب به کمیسیون های ماده ۱۱ و ۱۲ ارجاع شده است.

وی گفت: ناوگان حمل و نقل عمومی برون شهری لرستان با در اختیار داشتن ۱۷۵ دستگاه اتوبوس با عمر متوسط ۸.۹ سال، ۵۱۳ دستگاه مینی بوس با میانگین عمر ۳۳.۶۹ سال و ۶۱۹ دستگاه سواری کرایه با متوسط عمر ۱۲.۸۲ سال در حال خدمات دهی به متقاضیان است.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: