۷۰ میلیارد تومان دارو برای بیماران کرونایی لرستان تامین شد


پاعلم 1400/05/17 دقیقه مطالعه
۷۰ میلیارد تومان دارو برای بیماران کرونایی لرستان تامین شد


دکتر ” محسن اسدبیگی ” روز یکشنبه در گفت و گوی اختصاصی با ایرنا بیان کرد: با توجه به اینکه در مواردی تامین داروهای مورد نیاز برای درمان بیماران مبتلا به کووید ۱۹ در سطح کشور دچار مشکلاتی می شود اما خوشبختانه تاکنون در لرستان در این زمینه کمبودی وجود نداشته است.

وی اظهار داشت: از ابتدای شیوع ویروس کرونا داروهای مورد نیاز درمان بیماران کرونایی به صورت مرتب در بخش های بیمارستان های استان و برخی از داروخانه ها توزیع شده است.

وی با بیان اینکه اکنون حدود یک هزار و ۲۰۰ بیمار مبتلا به کرونا در بخش های کرونای استان بستری هستند و ۲۰۰ بیمار نیز روزانه بصورت سرپایی تحت درمان قرار دارند افزود: در صورتیکه روند افزایشی ابتلا و بستری در استان تداوم داشته باشد استان به لحاظ تامین داروی بیماران دچار مشکل خواهد شد.

اسدبیگی با تاکید بر قدرت انتشار بسیار بالاتر ویروس دلتای کرونا نسبت به موج های قبلی  عنوان کرد: رعایت دقیق پروتکل های بهداشتی و دوری از هر گونه دورهمی و تجمعات تنها راه امان ماندن از این ویروس است.

وی تاکید کرد: همه واکسن‌های موجود در کشور برای پیشگیری از ابتلا به کرونا خوب هستند و از مرگ و میر جلوگیری و شدت بیماری را کم می‌کنند و در این پیک جدید شاهدیم که آنها که واکسینه شدند، مصونیت بیشتری دارند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان  در خصوص تامین دیگر داروهای مورد نیاز در استان گفت: هیچگونه مشکلی در تامین داروی مورد نیاز استان وجود ندارد  و داروهای اساسی بصورت هفتگی در استان تامین و در اختیار داروخانه های استان قرار می گیرد.

وی در خصوص داروهای مورد نیاز بیماران دیابتی در استان نیز افزود: بیماران دیابتی در استان دارای پرونده هستند و بصورت مرتب داروهای خوراکی و تزریقی مورد نیاز در اختیار آنان قرار می گیرد وهم استانیها می توانند در صورت مشاهده هرگونه مشکل در خصوص تهیه داروهای مورد نیاز با سامانه ۱۹۰ تماس بگیرند و راهنمایی و پیگیری های لازم انجام شود.

اکنون شهرستان‌های ازنا، دورود، چگنی، خرم‌آباد، پلدختر، سلسله، دلفان، کوهدشت، الیگودرز و بروجرد در وضعیت قرمز و رومشگان در وضعیت نارنجی شیوع کرونا قرار دارند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :