۷۰ میلیارد برای کمربندی دورود اختصاص یافته است


پاعلم 1400/03/07 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ فرماندار دورود گفت: ۷۰ میلیارد تومان از ماده ۵۶ برای کمربندی شهرستان اختصاص یافته است.

خدانظر دریکوند در گفت‌وگو با ایسنا، اظهار کرد: احداث کمربندی یکی از مطالبات به‌حق مردم دورود است و جزء معدود شهرهایی است که کمربندی ندارد.

وی تصریح کرد: عدم کمربندی مشکلات متعددی برای شهر به وجود می‌آورد، عبور ماشین‌های سنگین در داخل شهر چه از لحاظ آلودگی‌های صوتی، محیطی و تصادفاتی که اتفاق می‌افتد مزاحمت‌هایی برای مردم دارد.

فرماندار دورود خاطرنشان کرد: این مهم عملاً یکی از مطالبات به‌حق مردم است و پیگیر این طرح هستیم و به‌طور جد دنبال این موضوع هستند.

دریکوند اضافه کرد: حدود شش کیلومتر از این مسیر خاکریزی شده البته طول کل این مسیر ۱۲ هزار و ۲۰۰ متر هست که یک و نیم کیلومتر آن زیر اساس شده و بیس ریخته شده است.

وی بیان کرد:  پل رودخانه تیره دارای سه دهنه ۲۷ متری است حدود ۵۵ درصد پیشرفت فیزیکی دارد و چهار دستگاه آب‌رو نیز در حال اجرا هست.

فرماندار دورود ادامه داد: یکی از مشکلات عمده در این قسمت وجود معارضین هست که به دلیل طولانی شدن زمان پرداخت هزینه‌ها مالکیت ارزیابی‌های قدیم را قبول ندارند.

دریکوند اظهار کرد: عدم توانایی پیمانکارو تأمین مصالح از دیگر مشکلات این پروژه بوده و مهمتر از همه اینکه اعتبارات به‌موقع تزریق نشده است.

وی تصریح کرد: امسال با تلاشی که شده ۵۰ میلیارد تومان به این محور تخصیص داده شده که باید تلاش کنیم سهم کمربندی دورود را از این اعتبارات بگیریم.

فرماندار دورود خاطرنشان کرد: حدود ۳۰ میلیارد تومان ماده ۵۶ توسط بانک رفاه تأمین اعتبار شده که در مرحله پایانی است و ۴۰ میلیارد تومان ماده ۵۶ توسعه روستایی هست که مجموعاً ۷۰ میلیارد تومان از ماده ۵۶ برای آن منظور کرده‌اند و سهمی از آن ۵۰ میلیارد محور دورود -داران نیز برای این پروژه وجود دارد.

دریکوند اضافه کرد: گودرزی نماینده مردم دورود با خادمی معاون وزیر جلسه‌ای داشته‌اند که قرار شده هفته آینده کدخدایی از پروژه بازدیدی داشته باشند و قول داده‌اند که تا پایان سال یک باند آن را به بهره‌برداری برسانند که امیدواریم با پیگیری‌های که می‌شود این اتفاق بیفتد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

4 × 3 =

0 دیدگاه