۵۰ واحد مشاور املاک غیرمجاز در شهرستان سلسله شناسایی شد


پاعلم 1400/06/19 دقیقه مطالعه
۵۰ واحد مشاور املاک غیرمجاز در شهرستان سلسله شناسایی شد


“یونس آزادپور” روز جمعه در گفت و گو با ایرنا افزود: متاسفانه هرساله شاهد رشد بسیار بالای اجاره بهای مسکن هستیم به نحوی که درصد چشمگیری از مستاجران از توان پرداخت رهن و اجاره خود عاجز می مانند. 

وی افزود:  امسال نیز با شروع فصل جابجایی منازل، به یکباره با رشد غیرمنطقی و غیرمتعارف اجاره بهای مسکن در شهرستان مواجه شدیم که بنا به دلایل مختلفی اتفاق افتاده است. 

آزادپور با اشاره به شناسایی ۵۰ واحد مشاور املاک غیرقانونی در شهرستان عنوان کرد: تنها ۳۰ واحد مشاور املاک مجاز در شهرستان وجود دارد که باید با معرفی آنها به مستاجران و پلمب واحدهای غیرمجاز، جلوی فعالیت غیرقانونی برخی واحدهای مشاور املاک گرفته شود و مشاوران املاک مجاز هم نرخ نامه های مشخص داشته باشند.

وی با اشاره به برگزاری جلسه کمیته رصد نارضایتی های شهرستان و مصوبات آن تصریح کرد: در این جلسه مصوب شد هیچ صاحبخانه ای حق افزایش بیش از ۱۵ درصد اجاره بها را در سال ندارد.

دادستان سلسله ادامه داد: مستاجرانی که به دلیل افزایش غیرقانونی اجاره از سوی صاحب خانه ها تحت فشار قرار گیرند می توانند به دادستانی شکایت کنند تا برخوردهای قانونی صورت گیرد.

وی بیان کرد: مستاجران می توانند کد ملی صاحب خانه هایی را که اجاره های نجومی را طلب می کنند به دفتر معاون سیاسی فرمانداری جهت پیگیری پرونده مالیاتی صاحبخانه ارائه نمایند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :