۵۰۰ طلبه لرستانی همزمان با ماه محرم در فضای مجازی فعالیت تبلیغی خواهند کرد


پاعلم 1400/05/14 دقیقه مطالعه
۵۰۰ طلبه لرستانی همزمان با ماه محرم در فضای مجازی فعالیت تبلیغی خواهند کرد


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون فرهنگی تبلیغات اسلامی لرستان از فعالیت ۵۰۰ طلبه بومی و غیربومی در بستر فضای مجازی با هدف بیان فلسفه قیام عاشورا خبر داد.

حجت‌الاسلام احمدرضا غلامی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد:  اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان در آستانه ماه محرم با برگزاری کارگاه‌های آموزشی ویژه مراسم عزاداری ایام محرم در راستای ارتقای سطح آگاهی هیئت‌های مذهبی، مداحان و مبلغان و مبلغات و روحانیون اقدام کرده است.

وی از فعالیت ۵۰۰ مبلغ و مبلغه بومی و غیربومی در بستر فضای مجازی با هدف بیان فلسفه قیام عاشورا، اهداف امام حسین(ع) از قیام کربلا و همچنین پاسخ به شبهات خبر داد و افزود: این مبلغان و مبلغات کارگاه‌های پودمانی را طی کرده و از نظر فعالیت در بستر فضای مجازی تجربه لازم را دارند.

غلامی ادامه داد: دو روز قبل از آغاز ماه محرم با هدف ارتقای سطح اعتقادی و برگزاری یک عزاداری با شور همراه با شعور کارگاه‌های توجیهی با حضور اساتیدی از قم و تهران ویژه مسئولان هیئت‌های مذهبی، روحانیون، مداحان و فعالان فرهنگی و مذهبی برگزار می‌شود.

معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی اداره‌کل تبلیغات اسلامی لرستان با بیان اینکه برنامه عزاداری هیات‌های مذهبی در شهرها و روستاهای لرستان در قالب دسته‌جات سینه‌زن و زنجیرزن با رعایت پروتکل‌های بهداشتی برگزار خواهد شد، گفت: درخواست اعزام مبلغ در استان نسبت به سال قبل بین ۱۵ تا ۲۰ درصد رشد داشته است و در این راستا به سازمان تبلیغات اسلامی درخواست اعزام مبلغ را داده‌ایم که تا اول ماه مبارک رمضان تعداد مبلغان اعزامی ویژه استان لرستان مشخص خواهد شد.

غلامی با بیان اینکه سلامت مردم خط قرمز ماست، افزود: در راستای برگزاری هرچه بهتر برنامه‌های ماه محرم همزمان با شیوع ویروس کرونا و به‌منظور رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی با همه دستگاه‌های اجرایی مسئول و مرتبط با ماه محرم هماهنگی لازم انجام شده است.

وی اظهار کرد: با همکاری خوب صداوسیمای مرکز لرستان نیز مقرر شده تا با تولید برنامه‌های محتوایی، هم‌افزایی و همکاری بیشتری از جانب مردم برای رعایت پروتکل‌های بهداشتی در هنگام برگزاری مراسم ماه محرم در سطح استان ایجاد شود.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :