۴۰ هزار مترمربع فضای آموزشی رفاهی در دانشگاه لرستان ساخته شد


پاعلم 1400/04/08 دقیقه مطالعه
iOS 14


“خسرو عزیزی” روز سه شنبه در گفت و گو با ایرنا بیان اینکه در سال ۹۳ نسبت دانشجو به استاد در دانشگاه لرستان ۳۴ به یک بود، افزود: با جذب ۱۱۰ عضو هیات علمی در این دانشگاه این نسبت به ۲۴.۴ رسیده و این در حالی است که ایده آل ترین نسبت دانشجو به استاد در یک دانشگاه استاندارد ۱۸ به یک می باشد که فاصله کمی با شرایط ایده ال داریم.

وی ادامه داد: اکنون ۱۵۰ دانشجوی خارجی در دانشگاه لرستان تحصیل می کنند که اگر بیماری کووید ۱۹ شیوع نداشت این تعداد به ۳۰۰ نفر می رسید.

وی عنوان کرد:مدیریت همکاری های علمی و بین المللی در دانشگاه لرستان ایجاد شده و در راستای تبادلات علمی، تحقیقات و پژوهش های مشترک تفاهم نامه هایی منعقد شده  و توسعه دیپلماسی علمی بین المللی از اهداف این دانشگاه است.

رییس دانشگاه لرستان گفت: رتبه دانشگاه لرستان در رتبه بندی پایگاه علوم جهان اسلام در سال ۹۷ حدود ۱۰ پله ارتقا داشته  و به رتبه ۳۳ رسیده است و با توجه به رشد تولید علم ۴۰۰ درصدی دانشگاه لرستان در سالهای اینده به ۲۱ تا ۳۰ خواهد رسید.

عزیزی اظهار داشت: بسیاری از پایان نامه ها و طرح های تحقیقاتی دانشگاه لرستان در مرکز تحقیقات و کشاورزی استان استفاده می شود و سیاست های دانشگاه استفاده از طرح های دانشگاه در راستای کاربردی و تقاضا محور شدن است.

رییس دانشگاه لرستان گفت: در وضعیت کنونی شیوع ویروس کرونا سلامت دانشجویان خط قرمز است و بر اساس ستاد ملی و استانی مقابله با کرونا حضور فیزیکی دانشجویان در دانشگاه امکان پذیر نیست اما به سرعت بسترفعالیت دانشجویان در فضای مجازی مهیا است.

وی افزود: در بحث تولید علم  و کارهای علمی دانشگاه شیوع کرونا هیچ خللی به این مورد وارد نکرده است و اساتید دانشگاه در زمینه تولیدمقالات و چاپ کتاب فعال هستند.

اکنون هشت هزار و ۳۰۰ دانشجو در این دانشگاه تحصیل می کنند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

پنج × یک =

0 دیدگاه