۳۵ مورد مسمومیت اطفال در لرستان گزارش شده است


پاعلم 1400/08/11 دقیقه مطالعه
۳۵ مورد مسمومیت اطفال در لرستان گزارش شده است


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: ۳۵ مورد مسمومیت اطفال در استان گزارش شده است.

دکتر محسن اسدبیگی در گفت‌وگو با ایسنا اظهار کرد: همه مردم برای مقابله با کرونا ویروس باید واکسن تزریق کنند.

وی بر اهمیت تزریق واکسن کرونا ویروس برای همه اقشار جامعه تاکید کرد و گفت: همه مردم در این پاندمی و اپیدمی که با آن مواجه هستیم باید واکسن تزریق کنند.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان عنوان کرد: بیش از ۸۰ درصد مرگ و میرها در  پیک پنجم کرونا ویروس، کسانی بودند که واکسن نزدند.

اسدبیگی با بیان اینکه کرونا بیماری تنفسی است، بیان کرد: در حال حاضر بعد از واکسینه شدن با واکسن کرونا، بهترین محافظ در برابر این بیماری، استفاده ماسک است چرا که بهترین عملکرد را دارد.

وی افزود: مصرف خودسرانه دارو هیچ تاثیری روی کرونا ویروس ندارد و برای درمان باید تجویز و مصرف منطقی براساس دستور پزشک باشد.

معاون غذا و داروی دانشگاه علوم پزشکی لرستان در خصوص مشکلات ناشی از تداخلات دارویی، عنوان کرد: خیلی از مشکلات ناشی از تداخلات دارویی ویتامین‌ها، مکمل‌ها، استامینوفن، داروهای گوارشی، داروهای پوستی، قطره‌های چشمی و داروهای سرماخوردگی است.

اسدبیگی گفت: مسمومیتی دارویی در اطفال به خاطر کنجکاو بودن آنان اتفاق می‌افتد و مادران باید بسیار مراقب کودکان خود باشند.

وی عنوان کرد: از ابتدای امسال تاکنون، ۳۵ مورد مسمومیت اطفال زیر شش سال در استان گزارش شده است.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

نوزده − 16 =

0 دیدگاه

Choose a style: