۳۱ شهریور؛ مهلت ارسال آثار به کنگره سراسری شعر دفاع مقدس


پاعلم 1400/05/29 دقیقه مطالعه
۳۱ شهریور؛ مهلت ارسال آثار به کنگره سراسری شعر دفاع مقدس


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ مدیرکل حفظ آثار دفاع مقدس لرستان مهلت ارسال آثار به دبیرخانه مرحله استانی بیست و سومین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس را تا ۳۱ شهریورماه امسال اعلام کرد.

محسن رشیدی در گفت‌وگو با ایسنا از فراخوان مرحله استانی بیست و سومین کنگره سراسری شعر دفاع مقدس هم‌زمان با سراسر کشور در استان لرستان خبر داد و گفت: این کنگره شعر در پنج بخش عمومی، دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی، دفاع مقدس و جنگ نرم، دفاع مقدس و مدافعان سلامت و دفاع مقدس و کودک و نوجوان برگزار می‌شود.

وی با بیان اینکه در بخش عمومی، موضوع اصلی شعر ارسالی دفاع مقدس، آزادگان، مادران شهدا، جانبازان شیمیایی و در بخش دفاع مقدس و شعر مقاومت بین‌الملل اسلامی، موضوع اصلی اشعار ارسالی شهدای مقاومت و مدافعان حرم استان باشد، افزود: علاقه‌مندان می‌توانند آثار خود را حداکثر تا پایان شهریورماه امسال به دبیرخانه جشنواره به نشانی لرستان، خرم‌آباد، خیابان اندیشه، کوچه اندیشمند ۹، جنب ترمینال شرق، پلاک ۱، کد پستی ۶۶۸۳۳-۶۸۷۶۶ تلفن: ۳۳۳۱۸۸۳۶-۳۳۳۱۸۸۳۷ با پیش شماره ۰۶۶ فکس ۳۳۳۱۸۸۳۵ و یا شماره واتساپ ۰۹۳۹۴۷۲۴۲۰۶ ارسال نمایند.

این مسئول ادامه داد: از شرایط شرکت در این جشنواره این است که اشعار ارسالی قبلاً در کتاب مستقل یا مشترک یا نشریه‌ای منتشر نشده باشد و با توجه به ثبت اشعار در دبیرخانه مرکزی، شعرا فقط می‌توانند در کنگره یک استان شرکت کنند و در صورت شرکت در استان‌های مختلف از داوری کنار گذاشته می‌شوند.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس استان لرستان با اشاره به اینکه اشعار به‌صورت تایپی در قالب فایل word ارسال شود، افزود: محدودیتی از نظر تعداد برای ارسال اشعار وجود ندارد. لازم است نام، سال تولد، تحصیلات، نشانی محل سکونت و شماره تماس در انتهای اشعار درج شده باشد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان اظهار کرد: توجه به ویژگی‌های بومی هر استان، حماسه‌آفرینی‌های رزمندگان هر استان در عملیات‌ها و یگان‌های آن استان، دستاوردهای این حماسه‌آفرینی در استان، شخصیت‌های شناخته شده دفاع مقدس استان و استفاده از زبان و گویش‌های محلی امتیاز ویژه خواهد داشت. اشعار در پنج بخش به‌طور جداگانه داوری و در هر بخش جوایز جداگانه اهدا خواهد شد.

وی تأکید کرد: اشعار منتخب در استان‌ها برای انتخاب آثار برتر در بخش ملی ارسال و در این بخش نیز جوایز جداگانه‌ای به برگزیدگان اهدا شده و اشعار برتر هر بخش ویرایش و در مجموعه‌های جداگانه چاپ شده و در مراسم پایانی توزیع خواهد شد.

مدیرکل حفظ آثار و نشر ارزش‌های دفاع مقدس لرستان با بیان اینکه تاکنون ستاد کنگره شش هزار و ۳۰۰ شهید استان لرستان، سازمان بسیج هنرمندان سپاه حضرت ابوالفضل(ع) و کانون فرهنگی تربیتی ادب لرستان جهت مشارکت در برگزاری این جشنواره اعلام آمادگی کرده‌اند، گفت: هر کدام از ادارات، نهادها و دستگاه‌های استان تمایل به مشارکت در برگزاری این جشنواره داشته باشند مانعی وجود ندارد.

انتهای پیام

 
منبع: ا‌یسنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :