۳۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستانهای لرستان افزوده می‌شود


پاعلم 1400/06/06 دقیقه مطالعه
۳۰۰ تخت به ظرفیت بیمارستانهای لرستان افزوده می‌شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ سید “موسی خادمی” روز شنبه  در جلسه ستاد استانی مقابله با کرونا اظهار داشت: تعداد زیادی از استان های کشور در حال عبور از پیک پنجم کرونا هسند و آمار مبتلایان وارد مرحله نزولی شده اما متاسفانه طبق آمارهای ارائه شده، چندین استان از جمله لرستان و چند استان غربی کشور هنوز در مرحله صعودی ابتلا به کرونا قرار دارند.
وی با بیان اینکه لزوم رعایت پروتکل های بهداشتی در لرستان نسبت به گذشته ضرورت بیشتری پیدا کرده و مردم باید با استفاده از ماسک و پرهیز از حضور در تجمعات به کنترل شرایط کنونی و مهار بیماری کمک کنند ، تاکید کرد: پیش بینی می شود در پاییز امسال با پیک جدیدی از کرونا روبرو شویم که در همین راستا در ستاد استانی مصوب گردید تمهیدات لازم برای تهیه امکانات مورد نیاز اندیشیده شود. 
خادمی تصریح کرد: افزایش و تجهیز ۳۰۰ تخت بیمارستانی به ظرفیت استان از طریق ایجاد بیمارستان های موقت، به عنوان یک راهکار در جلسه امروز مصوب گردید که در همین راستا مقرر شد دستگاه‌های اجرایی استان از منابع ملی و استانی برای ایجاد این بیمارستان استفاده نمایند. 
استاندار لرستان در رابطه با بروز تخلفات احتمالی در حوزه اصناف و سایر مشاغل نیز افزود: تمامی دستگاه های اجرایی عضو ستاد مکلفند در موضوع نظارت، کنترل و برخورد قانونی با متخلفین از دستورالعمل ها اقدامات لازم را اجرایی کنند و در قالب کمیته های ستاد مقابله با کرونا کار را با جدیت پیگیری کنند. 
وی خاطرنشان کرد: از آنجا که رعایت پروتکل های بهداشتی بخشی از حقوق مردم است، از هم استانی ها می‌خواهیم در صورت مشاهده نقض پروتکل ها که باعث تضییع حقوق آنها می شود، نسبت به اعتراض و تذکر اقدام نموده و حتی موارد اعتراض خود را به مراجع ذیصلاح اعلام کنند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :