۲ هزار و ۶۶۰ روستای لرستان تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند


پاعلم 1400/08/09 دقیقه مطالعه
۲ هزار و ۶۶۰ روستای لرستان تحت پوشش شبکه تلفن همراه قرار دارند


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ “شهاب حیدری” روز یکشنبه به رسانه ها اعلام کرد:سال ۹۶ تعداد روستاهای تحت پوشش تلفن همراه لرستان ۲ هزار و ۲۴۰ روستا بوده که این رقم اکنون با رشد ۱۹ درصدی به بیش از ۲ هزار و ۶۶۰ روستا ارتقا یافته است.

به گفته وی این اقدام با هدف دسترسی همگانی به شبکه ملی اطلاعات و همچنین بهره‌برداری از اینترنت پرسرعت در تمامی مناطق روستایی استان صورت گرفته است.

حیدری با بیان اینکه توسعه زیرساخت‌های ارتباطی در روستا برای تسهیل امور اقتصادی، آموزشی و  تحقق عدالت ارتباطی مهم است ادامه داد: با توجه به ضرورت از بین بردن شکاف دیجیتالی بین مناطق شهری و روستایی، مهمترین اولویت تیم‌ اجرایی اپراتورها، افزایش سرعت انجام پروژه‌ها است تا در شرایط کنونی کشور، تمامی مردم از جمله مناطق محروم هرچه سریعتر از آموزش مجازی و خدمات الکترونیکی بهره مند شوند.

وی گفت: تعدادی از این روستاها در مناطق سخت گذر قرار داشت که به علت ضرورت هزینه کردهای بسیار زیاد، از دسترسی به شبکه های مخابراتی بی نصیب بودند اما وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای ایجاد سهولت دسترسی به شبکه ملی اطلاعات و رعایت عدالت ارتباطی، نسبت به ایجاد زیر ساخت های مخابراتی لازم و توسعه شبکه برق ایستگاههای دور دست، با اولویت مناطق محروم اقدام کرده است.

حدود ۸۵ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار لرستان تحت پوشش شبکه‌های تلفن همراه هستند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

دو × 2 =

0 دیدگاه

Choose a style: