۲۹ هزار معلول در لرستان مستمری ماهانه دریافت می‌کنند


پاعلم 1400/04/27 دقیقه مطالعه
iOS 14


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ نگار فتحی بیرانوند روز یکشنبه با اعلام این مطلب به رسانه ها افزود: بیش از ۵۲ هزار و ۲۸۰ نفر تحت پوشش توانبخشی بهزیستی لرستان قرار دارند که حدود نیمی از این افراد دچار معلولیت جسمی و حرکتی هستند و ۲۹ هزار نفر آنان مستمری دریافت می کنند.

وی اظهار داشت: پدیده معلولیت بیش از آنکه مربوط به فرد معلول باشد، امری اجتماعی است که جامعه نقش بسزایی در شرایط زندگی این قشر و برخورداری آنها از حقوق برابر با سایر افراد ایفا می کند.

وی با بیان اینکه مراکز مثبت زندگی برای مددجویان و جامعه هدف با ارائه خدمات سطح یک ایجاد شده است تصریح کرد: معلولان نیز همانند مردم عادی حق زندگی مناسبی دارند و بنابراین جامعه باید شرایط را به نحوی فراهم کند که این افراد به راحتی زندگی کنند و در جامعه مشارکت داشته باشند.

فتحی بیرانوند اضافه کرد: به ازای هر ۴۵۰ خانواده تحت پوشش، یک مرکز مثبت زندگی در نظر گرفته شده است و ۲۲ نوع خدمت ارائه می کند که مددجویان با فعالیت مثبت زندگی، نیازی به مراجعه به ادارات بهزیستی ندارند و می توانند خدمات لازم را از نزدیکترین مرکز دریافت کنند.

وی گفت: مراکز مثبت زندگی خدمات را به صورت رایگان به گروه های هدف تحت پوشش سازمان ارائه می‌کنند و از دیگر اهداف تاسیس و راه اندازی این مراکز، به حداقل رساندن تردد و رفت و آمدهای غیرضروری مددجویان با توجه به ازدحام جمعیت در کلان شهرها است. 

وی با اشاره به اینکه در “مثبت زندگی” از اتلاف وقت و موازی کاری جلوگیری می شود اظهار داشت: خدمات این مراکز برای مددجویان در سطوح توانبخشی، پیشگیری و اجتماعی ارائه و تمامی پرونده های مددجویان به این مراکز واگذار می شود.

در مجموع ۱۰۲ هزار خانواده از خدمات بهزیستی لرستان بهره مند هستند.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

دیدگاه شما

سه × 2 =

0 دیدگاه