۲۸ رشته مقطع جدید در دانشگاه علوم پزشکی لرستان راه‌اندازی می‌شود


پاعلم 1400/07/06 دقیقه مطالعه
۲۸ رشته مقطع جدید در دانشگاه علوم پزشکی لرستان راه‌اندازی می‌شود


به گزارش پایگاه خبری پاعلم؛ دکتر صدیقه ندری روز سه شنبه در نشست با خبرنگاران بیان کرد: اکنون ۴۷ رشته مقطع در ۹ دانشکده با حضور چهار هزار و ۱۰۰ دانشجو و بیش از ۳۰۰ عضو هیات علمی در دانشگاه علوم پزشکی لرستان فعال است.

وی با بیان اینکه ۱۵رشته کارشناسی ارشد، پنج رشته دستیاری در این دانشگاه فعال است، اظهار داشت: امسال ۲ رشته در مقطع کارشناسی ارشد در رشته های مامایی و سلامت جامعه به رشته های این دانشگاه اضافه شده و همچنین کارشناسی هوش‌بری بروجرد اولین گروه دانشجویی را در سال تحصیلی جدید پذیرش کرده است.

ندری ادامه داد: موافقت اصولی دانشکده توانبخشی بر خلاف سختی های زیاد نیز اخذ شده است و بزودی رشته فیزیوتراپی در این راستا راه اندازی می‌شود.

وی عنوان کرد: در سال گذشته سند توسعه متوازن طراحی شد و برنامه عملیاتی برای آموزش تدوین و تا سال ۱۴۰۸ رشته هایی که زیرساخت آنها در استان موجود باشد تاسیس می شود.

معاون آموزشی دانشگاه علوم پزشکی لرستان گفت: با بررسی های انجام شده ۲۸ رشته مقطع در رشته های کارشناسی، کارشناسی ارشد و دکتری تخصصی و دستیاری از مهر ۱۴۰۰ تا مهر ۱۴۰۸ در این دانشگاه فعال خواهد شد.

وی افزود: با موافقت شورای گسترش وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی چهار رشته دستیاری دندانپزشکی از سال ۱۴۰۱ در استان فعال می شود و تلاش می شود در رشته زنان نیز به زودی اقدامات لازم انجام می شود.

وی اظهار داشت: بورد تخصصی رشته ارشد فناوری اطلاعات سلامت و ارشد فیزیک پزشکی نیز در هفته اینده در استان حضور خواهند یافت و در سال اینده در این رشته دانشجو جذب می شود.

منبع: ایرنا

پایگاه خبری پاعلم – بساطی

برچسب‌ها :

Choose a style: